Ma van a közmédia napja, (oppardon, A Közmédia Napja, nehogy baj legyen majd ebből is) ami többek között azért is nagyon vicces, mert a comment:com ellen indított egyik perük keresetében azt írják igen kioktató stílusban, hogy
olyan, hogy közmédia, nem létezik, ilyen szervezet nincs Magyarországon,
most meg pont ezen a néven emlegetik magukat, szóval nem lehet okos az ember ebben a kérdésben. A Közmédia Napja egy idén harmadjára megrendezett egynapos dzsembori, amin a közszolgálati feladatokkal megbízott tévék és rádiók a Millenárison mutatják meg magukat, lehet főzni Borbás Marcsival, vetélkedni Gundel Takács Gáborral, de külön színpadot kapnak a sportműsorok, a kulturális magazinok és így tovább.
A nagy össznépi önfa vállveregetésből mi sem akarunk kimaradni, saját, szerény eszközeinkkel emelnénk a nap fényét: összegyűjtöttük a közmédia/köztelevízió/közrádió/közmagyartáviratiiroda/közstb. emlékezetesebb húzásait, azokat, amiken vagy nagyon felbasztuk magunkat, vagy nagyon sokáig röhögtünk. Ha valami kimaradt volna, azt a kommentekben tessék jelezni nagy nyugalommal.
Amikor A Duna TV-n nyaltak be a főnöknek
A nagyobb botrányoktól félve önként távozó Cselényi László a Kívánságkosár különkiadásában küldte a Piramis Szállj fel című dalát saját magának. Meg mindenkinek, aki őt szereti. Előtte lassított képeken mutatták az elnökúr életének legfontosabb fotóit, volt titkárnő ölelgetése, meg a könnyeket férfiasan elrejtő napszemüveg. Az élő adás szünetében pedig levetítettek egy rövid dokumentumfilmet Cselényi elnöklésének legfontosabb eredményeiről, a meggyőző és megható alkotásból többek között kiderült, hogy a Duna Tv leköszönő elnöke a “nagy ügyek mestere”. Cselényi felravatalozta magát, a kollégák meg szépen sorban, arcukon áhítattal elé fáradtak, a leglelkesebbek pedig még emléklapot is kaptak, hogy ne felejtsék el ezt a gyönyörű pillanatot. Az adásrendező közben a döbbent arcokon pásztázott, többször vissza-visszatért a napközis táborból is kimaradt gyerekre, aki nem azért volt olyan elgyötört, mert egy korszak véget ért a Duna Televízióban, hanem, mert anyuka magával cipelte a munkahelyére.
Amikor kirúgták a rádióban hallgató hírszerkesztőket
Felelősségre vonási eljárás indult a Kossuth Rádió két munkatársa ellen, amiért kedd reggel egyperces csenddel szakították meg az adást. A 180 perc című műsor készítői a médiatörvény ellen tiltakoztak így. Az eljárásban Gazsó L. Ferenc főszerkesztő vezetésével arra keresnek választ, hogy a hallgató rádiósok megsértették-e a munka törvénykönyvét. A Kossuth Rádió főszerkesztője közölte az érintettekkel, hogy felelősségre vonási eljárás indul Mong Attila műsorvezető és Bogár Zsolt szerkesztő ellen. Az adó 180 perc című műsorának munkatársai kedd reggel egy perces csenddel szakították meg műsorokat, hogy így fejezzék ki ellenérzéseiket a frissen elfogadott médiatörvényről. A műsorban személyes véleményt a belső szabályzat szerint a rádió munkatársai nem mondhatnak.
Amikor meghamisították a híreket, majd a felelőst főszerkesztőnek nevezték ki
Az MTV Híradójában az hangzott el: Cohn-Bendit nem válaszolt a kérdésre, miszerint demokratikus értéknek tartja-e kiskorúak szexuális tárgyú megközelítését. A tudósítás szerint a kérdésre csak Schiffer András, az LMP frakcióvezetője reagált. Az Index birtokába került videóból azonban kiderül, hogy a zöldpárti politikus válaszolt az MTV kérdésére.
A köztévé videótárába „Cohn-Bendit megfutamodott a kínos kérdések elől Budapesten” címmel felkerült tudósítás képi anyaga azt sugallja, hogy a kérdést követően az Európai Zöldek frakciójának társelnöke kiment a teremből. A sajtótájékoztatóról készült teljes videóból (itt nézhető meg) azonban kiderül, hogy a kérdés elhangzásától számítva fél óra múlva állt fel a politikus (49. perc), mivel indult a repülőtérre, hogy elérje a gépét. Az MTV riportjában az látható, ahogy Cohn-Bendit kimegy, miközben a riporter beszél.
Ennek folyományaként (?) a riportot készítő Papp Dánielt, az MTI hírszerkesztőségének vezetőjét kinevezték az MTVA hír- és hírháttér-főszerkesztősége élére. Az NMHH természetesen nem indított vizsgálatot a hamisítás ügyében.
Amikor Orbán Gáspár első labdaérintését külön képriportban dolgozták fel
Egy Fehérvár FC–Dunaújváros NB II-es labdarúgó-mérkőzés 88. percében pályára lépett a fiatal tehetség, Orbán Gáspár. A számára jutó 120 másodperccel ügyesen sáfárkodott, volt egy rövid sprintje, egy jó passza, és közös erővel szerelte az ellenfél egyik játékosát. Mozdulatairól a Magyar Távirati Iroda az esemény súlyához képest szegényes, mindössze öt fényképből álló galériával számolt be. Nemzetközi statisztikák szerint két perc alatt legalább 60 jó minőségű fotográfiát lehet készíteni.
Amikor kiretusálták Lomnici Zoltánt, a Legfelsőbb Bíróság egykori elnökét a híradóból
A klasszikus sztalinista-rákosista módszereknek megfelelően a nekik nem tetsző alakot simán kitakarták a hírműsorban, és nem is túl elegánsan (már ha lehet ilyesmit elegánsan abszolválni), hanem úgy, ahogy a bűnözőket szokás, kiblőrözték a fejét. És ha ez nem lett volna elég, a közmédia menten elkezdte a mosakodást, és meghamisították az eredeti, adásba került, kitakart felvételt is meghamisította, ugyanis az MTV videótárába már a kitakarás nélküli verziót töltötték fel. Az ügy kirobbanása után a köztévé ökle lesújtott, és a sajtóetikai vétség súlyának megfelelően egy vágó, a szerkesztő riporter, a Duna televízió aznapi felelős szerkesztője és a hírműsorok főszerkesztő-helyettese figyelmeztetésben részesült. Utóbbi nem azért kapott figyelmeztetést, mert utasítást adott volna a retusálásra, hanem azért, mert az ő felelőssége, hogy milyen tudósítások kerülnek a Duna TV Híradójába.
Amikor nem találták az Operaháznál tüntetőket
Az alaptörvény és a sarkalatos törvények visszavonását követelő tüntetők minden tudósító tévé hírműsorában láthatók voltak, kivéve persze a köztévé híradóját, amiben a bejelentkező riporter az istennek nem találta őket. Nem hát, hiszen a Dalszínház utcán túl, a Székely Mihály utca sarkától nem messze állva jelentkezett be, miközben a demonstráció a Nagymező utca és a Hajós utca közt volt.
Amikor élő adásban kérdeztek rá, hogy mégis miért lenne baj Lomnici Zoltán kitakarása
Juhász mond valamit az öncenzúráról, meg a Lomniczi-ügyről, mire Pindroch visszakérdez, hogy mégis mi az öncenzúra abban, hogy kitakarták az m1 Híradójában az egykori főbíró fejét. És akkor itt egy kicsit megakad a beszélgetés, Juhász nem tudja, hogy jól hallotta-e, Pindroch pedig csak bambán vigyorog, mint aki azt hiszi, hogy most aztán bevitt egy erős gyomrost. Pedig csak meglendítette, mint aki ütni készül, aztán kapálózott picit a levegőben. És ha már, hát pofára is eset a lendülettől. Én pedig arra várok, hogy mégis mikor szakadnak le az MTV stúdiólámpái. Mert hát sok mindent lehet mondani a közszolgálati tévében, de talán azt mégsem kéne, hogy csak úgy, mellékesen blőrözték ki Lomniczit a botrányos bejátszásban.
Amikor Obersovszky Schmitt Pált mosdatta a tévében
"Én elég régóta ismerem elnök urat, és azt nem értem, hogy miért volt ennyire visszafogott, tehát ön egy sokkal szenvedélyesebb ember, még köztársasági elnökként is. Ha ezek a dokumentumok előbb kikerülnek, vagy ön a szokásos lendületével előbb felveszi a kesztyűt, akkor lehet, hogy ez a dolog idáig el sem jut. Elnök úr, azt világossá tette, hogy megvédi a hivatalát a politikai támadásoktól és nem hajlandó engedni a politikai nyomásnak. Hogy önben még él a sportoló, most azt is bizonyítja, de azért önt emberként, mégpedig népszerű, és meglehetősen sokak által szeretett emberként a becsületében is megbántották. Nem perel? Vagy ezt önnek mint elnöknek kötelessége elviselni?"
Obersovszky Péternek egyébként bejött az élet, mert a legendás interjú után megkapta az m1 Az Este című hírműsorának vezetését.
Amikor a közmédia vezérét a Marslakókban mutogatták
Jó, ez lehet nem elbaszás volt, hanem valami metapoén, esetleg úgy akartak kitolni a saját főnökükkel, hogy az arcát összemosták Jáksó László vállalhatatlan minőségű, elsősorban pénzszivattyúnak használt tévésorozatával.
Amikor Kertész Imrét nem magyarnak, hanem magyar származásúnak nevezték
Magyar származású írónak nevezték Kertész Imrét az Orbán Viktor berlini látogatásáról szóló riportban. Azt a Kertész Imrét, aki a Nobel-díj mellett nem mellesleg megkapta a Magyar Köztársasági Érdemrend nagykeresztjét, és a Kossuth-díjat, meg a Márai-díjat is. Azt a Kertész Imrét, aki Budapesten született, és a holokauszt után Budapestre tért vissza a buchenwaldi lágerből. Azt a Kertész Imrét, aki magyar állampolgár, nem mellesleg Budapest díszpolgára. És persze azt a Kertész Imrét, aki minden könyvét, egész Nobel-díjas életművét magyarul írta.
Amikor a tévében köcsögözték le egyik kollégánkat
SzabóZ kolléga megírta, hogy mennyire amatőr, hányaveti, a dolog súlyának nem megfelelő minőségű és mennyiségű (azaz szar) volt a köztévé tavaly március 15-i produkciója, amikor is egy váratlan(?) havazás egy napra megbénította az egész országot. A köztévé lendületből reagált a dologra és médiatörténeti pillanatként élőben köcsögözték le kollégánkat.
Amikor letiltottak egy punkkoncertet, mert Schmitt Pál neve elhangzott egy dalszövegben
A köztévében olyan droidok dolgoznak, amiket úgy programoznak be, hogy csak bizonyos kulcsszavakra figyeljenek, és ha megtalálják ezeket, akkor emeljék fel a kis kezüket, hogy valamelyik, ideológiailag jobban képzett főnök cenzúrázhasson, vagy nagylelkűen továbbot inthessen. Így kerülhetett tiltólistára a Kozmosz zenekar emiatt:
nem lesz baj, még ha esett is egy kis kár
mert Schmitt Pál biztos csinált valamit már
soha nem lesz baj, még ha esik is egy kis kár
mert Schmitt Pál biztos kieszelt valamit már
Amikor egymilliárd forintot tapsoltak el Rákay Kálmán lázálmára
Folytatja a költségvetési tartalék elköltését a kormány, ezúttal a közszolgálati televízió M1 és M2 csatornáinak intendánsa, Rákay Kálmán fejéből kipattant ötlet, az Itthon vagy - Magyarország szeretlek kulturális program megvalósítására ítélt meg közel egymilliárd forintot. A költségvetésben a helyi önkormányzatok támogatásai című fejezetet azonnal kiegészítik az "Itthon vagy - Magyarország szeretlek" programsorozat címmel. Az Itthon vagy, Magyarország szeretlek című tematikus hétvégén "Magyarország értékeit és kincseit mutatják majd be". Rákay Philip, az M1/M2 intendánsa, a tematikus hétvége ötletgazdája a Híradónak azt mondta: több vidéki élő kapcsolással és számos, az országgal kapcsolatos műsorral és kisfilmmel jelentkezik majd a közmédia.
A műsor nézettsége a köztévés várakozásokat és hurráoptimizmust messze alulmúlta, hiszen a kolbászzsíros életbölcsességektől csöpögő monstre összeállítást a kutya nem nézte: jellemző például, hogy a szombati és vasárnapi m1 kínálatából a legtöbben az Indul a bakterház című klasszikusra voltak kíváncsiak, 660 ezren, ami 18,9 százalékos közönségarányt jelent.
Azóta egyébként újabb egymilliárdot kapott a projekt, de hát ami siker, az siker.
Amikor a kassai gettóparancsnokra emlékező transzparenst mutogattak a tévében
Az In Memoriam Csatáry László felirat 5-6 másodpercen át volt látható a meccsen, ki lehet találni, melyik szurkolótábor emelte a magasba (nem az MTK). Azt, hogy a köztévénél miért érezte az adásrendező, hogy ezt mindenképpen meg kell mutatni, nem tudhatjuk, de ugyanarról a tévéről beszélünk, ahonnan rutinszerűen retusálnak ki embereket és köcsögöznek le nekik nem tetsző újságírókat.
Ezért a posztunkért az MTVA büntetőfeljelentést tett, na nem a szurkolók, hanem a mi kárunkra.
Amikor már úgy be voltak szarva, hogy ki sem merték írni, hogy valaki román
Úgy tűnik, hogy tiltólistára került a román szó a Fidesz-valóságban,nagyobb bűn kimondani, mintha azt köpnénk oda, hogy baszdmeg a kurva anyád, te rohadt geci. Mert az ilyesmit az illedelmes polgári értékrend csak kisípolja, de román, na ez a szó egyszerűen nem jön ki. Szó bennszakad, hang fennakad, én tudom, milyen ez, nekem is beszédhibám van, mondanám, de nem megy, az artikuláció megbicsaklik, és közben odabent, a vészvilágítás pirosan villogó fényénél gyorsan lapozzuk a szótárat, hogy mégis hogyan mondhatnánk másképp. A rendes fideszesnek a román helyett ilyenkor egy szó jut az eszébe: magyar.
Amikor kesztyűbábnak nézték a hírszerkesztőket
Antal (Ferenc) János, az MTVA egyik rádiós hírszerkesztője akkor döntött úgy, hogy felmond, és kikászálódik a közmédiának nevezett pöcegödörből, amikor a rádióban, miközben híreket szerkesztett, odalépett mögé Valaki, és elkezdte megmondani neki, hogy mi az, ami hír, és mi az, ami nem, sőt, mit kell fontosnak tartani, és mi az, amit le sem kell szarni.
Amikor hiába kértünk tőlük két Antall József-interjút
Az egyik a pizsamás interjú, amit Antall betegen, egy kórházi ágyon adott Feledy Péternek. A másik egy letiltott beszéd, 1990 szeptemberéből. Mindkettő az MTVA tulajdona, mert annak idején az MTVA jogelődje, az MTV készítette ezeket. Megkerestük tehát az MTVA-t, hogy engedélyezzék a két felvétel leadását az évforduló alkalmából. Több napon keresztül nem érkezett válasz, végül, sokszori unszolásra ezt kaptuk:
Sajnos nem tudjuk odaadni a kért felvételeket.
Amikor már a reggeleinket is széttrollkodták
Ma Lídia, Lívia és Simon Gábor lemondásának napja van. (Gulyás István)
Amikor Putyin prosztatáját masszírozták a nyelvükkel
Puszta önszorgalomból nyaltak be tövig annak a figurának, aki rövid időn belül létre akarja hozni a következő Szovjetuniót, és mindezt úgy, hogy egyáltalán nem álltak rendelkezésre megerősített információk, de arra volt egyértelmű bizonyíték, hogy a rendőrök lőttek orvlövész módon tüntetőkre. Akikre a közszolgálati rádió természetesen terroristaként hivatkozik, hiszen teljesen egyértelmű, hogy aki a hatalmon lévő kormánnyal ellentétes álláspontot képvisel az bizony terrorista, nem pedig tüntető.
Amikor Obersovszky Rogán Antalnak is benyalt
Elképesztő az az Észak-Korea legvadabb napjaira emlékeztető, cinikus, a néző arcába egyértelműen nagy faszt rajzoló szervilizmus, amivel a közmédia a kormánypártokat eddig is körbenyalta. Nem hiába mosolygott Rogán Antal is Obersovszkyval szemben ülve a köztévé Este című műsorában tegnap este, hiszen pontosan tudta, hogy a többszörösen módosított, de még mindig hiányos és magyarázat nélküli vagyonnyilatkozatáról egy büdös szó nem fog elhangozni ebben az interjúban.
Amikor még az MTI-t is letiltották Orbánról
Az MTI fotósa helyett a miniszterelnök saját fotósának képét akarták az MTI-ben látni odafent, így hiába jelent meg a szavazókörben az MTI fotósa, kapott egy telefont, hogy menjen onnan, mert nincs ott semmi látnivaló. A példátlan eset után az MTI fotószerkesztője lemondott.
Amikor a miniszterelnök hobbistadionjának megnyitójáról élőben számoltak be
A Pancho Aréna átadójának csúcsteljesítménye Schmitt Pál nevéhez fűződik, akit Reviczky Gábor "volt köztársasági elnökként, volt olimpiai bajnokként, volt NOB-elnökként" konferált fel, csak valahogy a volt doktor nem hangzott el. Schmitt láthatóan együtt él a felcsúti katlanban uralkodó észak-koreai hangulattal, öt percen keresztül sorolta a prominens vendégek neveit Csányi Sándortól Mága Zoltánig, Orbán Viktort pedig szimplán Elnök Úrként emlegette, a tisztességes polgári nevének említése ugyanis már nem is szükséges manapság.
A csúcsot azonban akkor érte el, amikor a Pancho Aréna avatását, a Puskás Suzuki Kupa döntőjét és a húsvétot egész egyszerűen összemosta. Az új futballstadion átadása egyenlő Jézus újjászületésével, hiszen ezen a napon nem csak ő támadt fel, de a magyar labdarúgás is ebben a makoveczi ékszerdobozban. Egészen hátborzongató volt nézni Schmitt üveges, tucatnyi katolikus zsebdimenzióval arrébb figyelő tekintetét, ahogy az Elnök Úrnak megfelelve próbálja magával is elhitetni, hogy a keresztény egyház egyik legfontosabb ünnepe igenis olyan fontos, mint közpénzből milliárdos stadiont építeni az Elnök Úr kertjébe.
Amikor betolták a képernyőre a rezsicsökkentésből vásárolt zenés biciklit
Tegyük be gyorsan, hogy a szemétrohadék EU meg ettől akarja megfosztani a Magyar Családokat. Meg kellene vizsgálni a lehetőségét annak, hogy a Minden Házba Egy Zenélő Biciklit!-kampánynak milyen hatása lenne, ill. hogy van-e annyi kurva zenélő bicikli Kínában, amennyi ehhez kell. Az anyag egyébként jó, mehet.
Amikor pökhendi válaszokat adnak az újságírók kérdéseire
A hvg.hu feltett pár kérdést az MTVA-nak azzal kapcsolatban, hogy mégis, hogyan kerülhetett a tartalomszolgáltatási igazgatói posztra az a Pap Dániel, a Jobbik egykori méádiapolitikai kabinetfőnöke, aki Cohn-Bendit budapesti sajtótájékoztatóját schmittelte meg egy kicsit, azaz konkrétan meghamisította, ami ott történt. Olyan választ kaptak, mintha a köztévé éppen a seggéből rángatta volna elő az online lapot: az MTVA nem a kérdésekre válaszolt, hanem elkezdte cseszegetni a hvg.hu-t azért, mert egykori főszerkesztője, Gavra Gábor, benyelte a bajai videót, és ez muhaha, mennyire vicces és így a hvg.hu-nak nincs alapja kérdezgetni. Mi is megkérdeztük őket, nekünk sem adtak választ.
Amikor elhallgatnak két halálhírt is, majd olyan indokkal mosakodnak, hogy a fal adja a másikat
Bajor Imre és Robin Williams halálhíre kimaradt a híradóból, az egyik azért, mert nem volt Kossuth-díja, és az MTVA közlése szerint ez a választóvonal, mármint akinek van, az tuti bekerül a termelési riportok és a kormányt méltató kis színesek közé, aki meg nem, annak nincsen szerencséje. Williams halálhíre azért nem volt hírértékű, mert öngyilkos lett, és a közmédia nem akarta, hogy a magyarok tömegesen vessék magukat a Dunába a hír hallatán - hiszen szerintük az öngyilkosság szó nagyjából ezt váltja ki a lakosságban.
Az utolsó 100 komment: