A nyár hagyományosan nem a tévézésről szól, ki az az elmebeteg, aki a tengerparton is valami streamet keres, nehogy lemaradjon az Aktívról? Azért történt pár dolog a kánikulában is, ráadásul a harmadik negyedévhez tartozik a tévés évadnyitánynak számító szeptember is. Éves összefoglalónk harmadik része következik, az elsőt itt, a másodikat meg itt olvashatják.
Július
Képregényben folytatódik a Szomszédok, Larry King bejelentette a visszavonulását, Kínában is ribancokat nevelnek a valóságshow-k. Lemondott a Tv2 igazgatója, Kékpróba címen rendőrös Grace klinika indult az ABC-n, újabb két órára elsötétült az RTL Klub. Ihos Józsefet tönkretette Kató néni karaktere, senki sem sajnálta. Kihirdették az Emmy-jelölteket, füstölögtünk is egy sort. Az amerikai sitteken Charlie Sheen sitcomját nézik a legtöbben.
Az amerikai tévében ismét lehet káromkodni, Szenes Andrea tévéelnök akart lenni (emiatt meg mi káromkodtunk), Stohl egy új Tűzvonalban-részben lesz látható, bemutatkozott a Rizzoli & Isles, a nyár legfaszább sorozata (nálunk Született nyomozók címet adta neki valami elmebeteg). A spanyolok betiltanák a szexhirdetéseket, Havast az ATV-ről is kihajították, Steven Segal mégsem molesztálta asszisztensét. A Duna a mennybe repítette a főnökét.
A Viasat azt mondta, reklámmentes filmetek ad, aztán mégsem. A Katedrálist bemutatták az USA-ban, hozzánk is jön majd. Három valóságshow-t is indít a Viasat3 ősszel, Roger kapitány megint rátámadt a tévékre, a köztévé megszüntette a Kultúrház című műsort, Marg Helgenberger ráunt a helyszínelésre, a UPC visszatette az ESPN Americát a kínálatba, igaz, csak a digitális csomagba.
Augusztus
Új Sherlock-feldolgozást készítettek a britek, az Index felvásárolta a Magyar Hírlapot, J-Lo és Steve Tyler beszállt az American Idolba. Ricky Gervais nem megy az amerikai Office-ba, Izrael viszont gyárt egy saját verziót. Hazug kölyök szopatta a magyar médiát azzal, hogy ő Lady Gaga videóklip-rendezője, Hajas embert faragott Delhusából, a Glee vezeti fel az X-faktort, a Blikk fürdőruhás politikusnőt mutatott elrettentés végett.
Aranymetszés címmel indul a Kultúrház utóda, megint lesz Való Világ az RTL műsorán, jobbos Szempont készül a köztévében. A Tv2 összebalhézott a Megasztár egyik kiesőjével, ősszel sorozatokba fulladunk itthon is, a Megsztár-premier helyett egy klipshow-t kaptunk, a Mokkában megint faszságot kérdeztek a nézőktől. Szalai Annamária üzent Maunikának, a Duna Tv képtelen pontosan kezdeni a Diplomatavadászt, az X-faktor premierje nem volt egy nagy durranás, de így is agyonvágta a Megasztárt.
Szeptember
Mi más szeptemberben megmondtuk, ki lesz a Tv2 vezetője, újabb jobbos kapott műsort a köztévében, rendszeresen összehugyozzák az MTV székházát. Kozsó műsora egy rakás szemét, terroristás kandi kamerán röhögnek Irakban, az MTV úgy jobbra tolódott, hogy leesett a térképről. Winkler Nóra filmes műsort indít, az RTL egyik producere megint lódított a Való Világ műsorvezetőinek kilétéről, aztán a főnöke tolvajozta le a Tv2-t, pedig.
Csak lesz Dallas 2.0, a Neo FM hírigazgatója a Gyurcsány kormány szóvivője lehet, a Tv2 Kárpátalját egy estére visszacsatolta az anyaországhoz. A Való Világ4 miatt csúszik Delhusa feleségkeresése, a Viasat egyik új valóságshow-ja a csöcsökről szól majd, a másik meg felfogható házasságellenes kiáltványnak is. Az X-faktor első adásaiban botrányosan dolgoznak a vágók, pár háborodott jobbikos öregember a Tv2 épülete előtt tüntetett az RTL ellen. Elindult Martin Scorsese gengszteres sorozata.
Kövér László azért fél a zinternettűl, mert naponta változik, az RTL Klub énekesek mellett dalszerzőket is keres, a port.hu adatbázisán kifogott a köztévé állandóan változó műsorszerkezete. A Viasat3 harmadik saját gyártású műsora az ősz legjobb tévés produkciója lett, Szurdi Miklós kaszinós sorozatot gyárt az RTL-nek. Rossz nyertest hirdettek ki az ausztrál Topmodellben, Fábry Sándort elkezdte temetni a bulvármédia.