Ha az emberre rátelefonálnak, hogy vállalja be egy most induló beszélgetős műsor vezetését, akkor nyilván az okoz először fejtörést, hogy kik legyenek a vendégek. A legjobb választás a főnökünk, kenyéradó gazdánk, akivel érdemes jóban lenni, aztán gondolom jönnek a haverok, üzletfelek, szponzorok, ahogy kell.
Az ATV Csattanó című műsora tegnap debütált, és Beregi Péter, a Mikroszkóp Színpad színművésze vezeti. Igazából a Mikroszkóp Színpad tagjai már erősen beépültek az ATV-be a Vonósnégyes című műsorral, de azért az nem kis poén, hogy Beregi a legelső műsor vendégeként saját főnökét, Sas Józsefet, a Mikroszkóp Színpad igazgatóját hívta meg, sőt, még a műsor mottóját is tőle választotta. Így ugyanis az történt, hogy a műsor egy része a főnök úr erényeinek taglalásával telt el, és mivel rengeteg erénye van, ezért ezeket Beregi sorra is vette egyenként. Mivel roppant empatikusak vagyunk, megértjük, hogy szeretik egymást, meg tisztelik, meg hasonlók, de hát ez mégiscsak egy tévéműsor, még ha a kedélyesebb, kötetlenebb fajtából is. Már a beszélgetés elején megtett tiszteletkörök is kínosak voltak, de kiderült, hogy a műsor szerkezetét tiszteletkörök alkotják, úgyhogy a műsor henger, vagy gömb alakú.
Beregi inkább komikusként, mint riporterként viselkedett az első adásban, ha rajta múlik, végig magánál tartja a szót, és végtelen láncolatban anekdotákat mesél a direktor úr hőstetteiről. A szerencse az volt, hogy a direktor úr is azért ült itt, hogy anekdotákat meséljen saját hőstetteiről, úgyhogy kihasználva a másodpercnyi szüneteket, amikor Beregi levegőt vett, magához kaparintotta a szót, így a Beregi-túlsúly problémája megoldódott magától.
De azért voltak itt még nagy találmányok. Hogy az igazgató úr fényezése ne csak egyszemélyes legyen, ezért bejátszásokkal lett szinesítve a dolog: mit mondanak a kollegák Sasjózsiról. De minimálba nyomták ezt is, mert két embert kérdeztek csak meg, igaz, azok két sztorit adhattak elő, és akkor matematika törvényei szerint kijön a négy bejátszás, az meg már olyan, mint ha sok lenne.
A legzavarbaejtőbb azonban az interjú az interjúban rész volt, az igazgató urat saját lakásán egy hölgy faggatta, és azóta se értem, miért kellett ezt felvételt közbeszúrni, hiszen maga a Csattanó egy interjúműsor. Egy ideig azt is hittem, már vége a beszélgetésnek, csak én nem vettem észre, hogy elköszöntek, és hogy ez már egy tök másik műsor a változatosság kedvéért szintén Sasjózsival.
Azért azt be kell vallani, még ha perverz dolog is, hogy a műsornak voltak élvezhető pillanatai, ezek a színészanekdoták viccesek sokszor, és a kötetlenség, meg a kedélyesség nem rossz dolog a Szulák-show-k világában, mondjuk a gagyi azért itt is kulcsszó, de legalább nem műanyag, és nem kiszámított. Na, és az se volt semmi, amikor Beregi és a direktor közösen danolászni kezdtek.
konzervatív 2006.05.11. 13:39:57
kunczegabor.szdsz.hu/gallery/dsc04321.jpg
limbekcs 2006.05.11. 13:42:16
vagy esetleg tórusz
(úszógumi, éééted Maargit!)
bogyi 2006.05.11. 14:12:51
"A humor ugyanis MINDIG ELLENZÉKI." ez persze igaz, de főleg csak az ilyen egypártrendszeri utódállamokban, mint magyarország. hiszen ha nem lehet őszinte véleményed, akkor a humorban utalhatsz rá. és még a közönségsiker is garantált.
lehet hogy újdonságot mondok neked, de az egészséges demokráciákban a humor lehet kormánypárti, ellenzéki, vagy független. sőt lehet akár politikátol mentes is.
az meg a másik, hogy ma mao-n van egy állam az államban, aminek éppúgy lehet ellenzéke, mint az aktuális kormánynak. úgyhogy végsősoron mégis igazad van!
konzervatív 2006.05.11. 14:37:22
kunczegabor.szdsz.hu/galeria.php
Itt tekinthető meg mindez.
earlhickey 2006.05.11. 15:02:05
bogyi 2006.05.11. 15:05:06
amit viszont a fotóalbulmmal szeretnél sugallni, azzal viszont egyáltalán nem. mert ha jól megnézem az arcokat, tehetséges humoristákat látok, akik a humoron keresztül véleményt nyilvánítanak, de egyikük sem (na jó esetleg egyikük) sugároz magából tévedhetetlenséget. tehát a "közszereplésük" hátterében nem ez áll: "hallgass engem, és vedd meg amit hirdetek, mert csak ez a jó", inkább valami efféle: "hallgass engem, gondolkozz el azon amit humorbaágyazva mondok, és annyit tégy belőle magadévá amennyit szeretnél, ezáltal közelebb vagy az önálló véleményformáláshoz"
konzervatív 2006.05.11. 15:08:54
Bocs', az ellenzékit természetesen nem úgy kell érteni, hogy a parlamenti ellenzék oldalán áll. Adott esetben a teljes politikai, meg nem-politikai elit lehet a bírálat, az élc tárgya. Ettől a honi humoristáink oly messze vannak, mint Makó Jeruzsálemtől.
Persze tudom, nem a Kádár-korban élünk, ahol Hofi volt a szelep. Apropó: melyik kabaréba járt előszeretettel Kádár János? A fiatalabbak kedvéért elárulom. A Mikroszkóp Színpad volt a kedvenc helye, ahol már akkor is Sas Józsi volt a megmondóember.
konzervatív 2006.05.11. 15:25:41
Kedves bogyi! Mondom: problematikus, összetett kérdés ez nagyon. Azért annyit hozzátennék, a "hallgass engem, gondolkozz el azon amit humorbaágyazva mondok, és annyit tégy belőle magadévá amennyit szeretnél, ezáltal közelebb vagy az önálló véleményformáláshoz" magasztos, és részemről is teljesen vállalható gondolatának megvalósítására nem biztos, hogy egy kormánypárt kampányrendezvénye a legmegfelelőbb színtér.
És hogy nevén nevezzem a dolgot: a médiában a baloldali pártokhoz közelálló humoristák, színészek milliókat vágnak zsebre (lásd Heti-hetes), míg olyan tehetséges, és egyéni humoristák, mint pl. Sándor György, azért tűntek el másfél évtizedre a palettáról, mert az értékrendjük nem ehhez az oldalhoz kapcsolta őket. Ezt, azt hiszem, akkor is így gondolnám, ha nem lennék "konzervatív"...
konzervatív 2006.05.11. 16:19:39
Azért érvényes az agyoncitált voltaire-i mondat: "ha nem is értek egyet veled, de mindent megteszek, hogy elmondhasd a véleményedet". Azért viszont nem teszek meg semmit, hogy még többet keressenek, és adót csaljanak a másként-gondolkodók. ;-)
Amúgy ajánlom Sándor György dolgait, ha érdekel a filozófikus humor. Jelent meg egy-két könyve, és mostanában ismét vannak önálló estjei is. Na üdv, most tényleg fel kell állnom az "asztaltól", tisztelettel!
bogyi 2006.05.11. 16:30:26
Bratyi 2006.05.11. 17:47:02
Írod, hogy "...olyan tehetséges, és egyéni humoristák, mint pl. Sándor György, azért tűntek el másfél évtizedre a palettáról, mert az értékrendjük nem ehhez az oldalhoz kapcsolta őket....
De ugye nem mondod, hogy az elmúlt másfél évtizedben végig a baloldal volt hatalmon? :) Valami sántít :)
Egyébként Sándor Gyuri humorát nagyon élvezem, de szerintem ő éppen a személyiségéből fakadó filozófikus humora miatt - teljesen önszántából - nem szerepel.
De milyen érdekes, hogy a Kádár-rendszerben pedig mennyit szerepelt. Hol is van a logika?
Üdv!