A Viasat3 párkeresős reality-jének annyi köze van a szinglis, társkereső oldalakon scrollozó valósághoz, mint a vak komondornak a nyolc napon túl gyógyuló hámsérülésekhez. A Szerelem a láthatáronban négy, alig celeb csaj szeretné meglelni az igazit, de egyelőre csak a Skype videóikonjára találtak rá.
Az izraeli formátum alapján készült műsorral már megint az „alapján” a baj, vagyis, hogy a magyarok már megint okosabbak akartak lenni, mint a licenszet sikerre vivő cég. A pszichológus-mediátor szerepet egy lelkizéshez mit sem értő rádiós műsorvezetőre bízták (Garami Gábor), és ezzel máris kihúztak egy izgalmi faktort.
A szerelemre váró lányok, asszonyok közül csak az egyik (Fehér Adrienn) felel meg annak a feltételnek, hogy nagy csalódáson esett át, és ezért nem talál párt (kiderült, hogy exférjének volt egy másik családja is Bulgáriában – de erről persze csak a bulvárlapokból tudhatunk, hiszen a műsorban egy szó sem esik erről a durva sztoriról), a többiek szimplán szinglik, sőt, Bencsik Tamara konkrétan még kapcsolatban is van a műsor elején.
Így aztán nehéz is lenne követni a receptet, ami arról szólna, hogy összetört és ezért magukba fordult nőket akarnak kiszakítani kudarcos ismerkedési kísérleteikből, és ezért különböző bonyolult és váratlan helyzetekbe taszítják őket, amiket aztán pszichológus segítségével beszélhetnek át egy szebb és társasabb jövő érdekében.
De ami a magyar nézők orra elé került, az már megint egy alaposan kiherélt, vagy ahogyan a gyártók szeretik hangoztatni „magyarosított” verzió - bár nem teljesen értem, hogy a Viasat szerint miért csak ennyi jár nekünk. De nézzük konkrétan, hogy mi is az, ami maradt.
Van négy párkereső nő, a volt-Megasztáros Tamara, a volt Címlaplány Alexa, a volt Romantic énekes Zsuzsi, és a jelenleg is színésznő Adrienn, és van egy segítőjük, aki szalagon, akarom mondani e-mailben szállítja nekik a potenciális hímeket, ő Gábor. Ők öten minden nap beszélnek, megnézik egymás randijainak kellemetlen perceit, olyan elmés tanácsokat adnak egymásnak, minthogy mindig legyen nálad gumi, meg kapd fel a vérvörös ruhádat, sőt, ráadásként még együtt is buliznak.
De nem ám az életben: egy stúdióban, egy étteremben vagy valamelyikük lakásán, nem, nem, az már túl költséges lenne, a kapcsolatot Skype-on keresztül tartják, amitől annyira, de annyira fiatalos és trendi lesz a műsor, hogy csak na. Na meg körülbelül ennyire életszagú is. De lendüljünk túl a webkamera előtti virtuális koccintáson, mert ez az eredeti verzióban is így van sajnos, és ráadásul van ennél nagyobb baj is.
A legnagyobbat hibát - ahogy az már csak lenni szokott - természetesen megint a castingnál követték el. Ahhoz, hogy egy ilyen műsor nézhető legyen, izgalmas karakterek kellenek, vagy legalábbis megdöbbentőek. De annak az alapvetésnek, hogy „ha nincs Brad Pittünk, jó lesz Delhusa Gjoni is”, a Viasat nem tudott megfelelni. Négy párkereső nője között ugyanis sem felkavaróan szépek vagy okosak, sem pedig büntetően csúnyák és ostobák nincsenek.
Az életben elért teljesítményük alapján a harmadrangú celebek közé tartoznak, akikre a bulvárlapok újságírói jó, ha félévente rácsörögnek, hogy nem tört-e el a hörcsögük lába. A magánéletük pedig még ennyire sem érdekes, vagy élik a fiatalok bulizós életét, vagy a kutyusukkal beszélik meg a bevásárló listát, vagy a gyerekeikért mennek a zongoraórára. Sehol egy dráma, sehol egy gipszelésre váró szív.
De legalább a számukra leszállított férfiak is pont ugyanennyire hétköznapiak, sok rém sportos testalkatú, ötszáz szavas szókincsű pasi, akik persze Alexával és Tamarával együtt szívesen szabadulnak meg a felesleges ruháiktól, hogy az első randin kajakozzanak a Dunán vagy röplabdázzanak a strandon. Na meg jó néhány macsós/érzelgős, negyvenes lúzer, akik előszeretettel járnak vadasparkba meg boros pincékbe ismerkedni. Ne legyenek kétségeink, ezeket az egyedeket szintén castingolták, és szépen meg is írták előre a dumájukat.
A baj csak az, hogy mindez át is üt a képernyőn, egy percre sem hihető el az a jelenet: - amikor Tamara a kamerák kereszttüzében megy el szakítani a pasijával, és az meg sem kérdezi, hogy mit keres itt ez a sok tévés; - amikor Zsuzsit faképnél hagyja Erneszt a kávézóban, de nem azért, mert 10 centiről veszik a fejét, hanem, mert hirtelen felhívják; - amikor Alexa szó szerint vakrandizni megy a Láthatatlan kiállításra, ahol azonnal le is tapizza a partnere, és így tovább, és így tovább.
Sajnos a Szerelem a láthatáron maximum azoknak lehet érdekes, akik vadásznak az ilyen átlátszó bénázásokra, na meg azoknak, akik kíváncsian várják, hogy mit tudnak még kitalálni a szerkesztők annak érdekében, hogy minden adásban legyen egy fürdőruhás jelenet. De a célközönségbe tartozó társkereső szinglik talán még akkor is hamarabb találnak párt, ha elmennek egy kormány által szervezett ismerkedési estre, mintha a Viasattól akarnak ellesni trükköket.
MolnarErik · http://heraldika.blog.hu/ 2013.10.14. 18:41:34
áasdklfjáasn 2013.10.14. 20:11:44
Mindig megdöbbenek.
(Meg azon is, hogy valakit ilyen helyesírással - aki nem tudta megjegyezni 18 éves koráig, hogy a mindennap az egybeírandó? stb. - és stílussal felvesznek újságírói státuszba.)
Garami Gábor meg egy rettenetesen irritáló pöcs, már hang alapján is. Ránézésre pedig még inkább.
sajtoregiszter 2013.10.14. 23:40:27
Nos, a cikk többi része is nyolc napon túl gyógyuló szellemi atrocitás, ha már kritizálunk, tegyük logikusan, ha alázunk, ne legyünk kíméletesek.
Legalább azt magyarázzuk meg, miért baj az, ha a bulvárérték szerint, valaki csupán harmadrangú celeb, és csak félévente érdeklődik egy újságíró bulvárbarb hörcsögének hogyléte felől.
Ezek szerint a kritikus is szívesebben nézte volna Uhrin Benedek, vagy Bea asszony ismerkedési szokásait, esetleg valami pornósztárt a már említett reality oldalról, de istenem, nekünk csak ilyen szinglikre telik.
Kutyáznak, gyereket nevelnek, semmi dráma, tömeggyilkosság, és még csak nem is hugyozzák körbe a Kossuth teret.
Talán ez a baj.
Élnek, szerepelnek, felveszik a gázsit, valószínűleg soha többet nem látjuk őket hasonló műsorban. Akinek van szakmája, csinálja azt, amihez ért.
Mert abban lehet profi.
A celebek meg csak maradjanak meg az irántuk sóvárgó kritikusbarboknak, akik belőlük és velük élnek édes szimbiózisban, a gyönyörű celebipar szabályai szerint.
csokiájsz 2013.10.15. 08:26:00
Az ilyen kritikák pont olyan jók, mint maga a kritizált műsor.
Akinek a műsor érdekes, az utálni fogja ezt a kritikát. Aki utálja a műsort, az szereti ezt a kritikát. A kritika hozzátartozik a műsorhoz, mondhatnám egyfajta negatív lenyomata a műsornak. A halmaz elemei végül is megnézik mindenképpen a műsort (teljesen mindegy milyen előjellel) és ez a készítőknek jó. Ha jól tudom, Madonna mondta, hogy a negatív reklám is reklám.
Jómagam a második csoportba tartozom. Én tudom előre, hogy az ilyen műsorok az én ízlésemnek nem felelnek meg (=szarok) és egy fajta önigazolásként olvasom ezeket a kritikákat (na ugye, megmondtam, hogy szar). Ezért hálás vagyok sixx-nek, hogy nem kell időt töltenem a képernyő előtt, ezt megteszi ő helyettem, ezért olvasom a blogját.
A műsor készítői szerintem meg 2 dolgot tehetnek: vagy tanulnak a kritikából és fejlesztenek a műsoron, vagy rátudják, hogy ennyi telik és nem veszik mellre.
csokiájsz 2013.10.15. 08:28:18
sajtoregiszter 2013.10.15. 08:33:48
Kedves Csokiájsz.
A műsor úgy szar, ahogy van, viszont light szar, nem igazán ízlésromboló.
A kritika tökéletes kiegészítője a produkciónak, csak a maga szintjén még szarabb.
Hamán cikizünk, meg gázolunk, akkor tegyük már profin.
Túrós (törölt) 2013.10.15. 08:54:11
Takács Sándor hentes és mészáros (Hatvan) 2013.10.15. 09:14:17
Te egy pöcs vagy.
Bár attól tartok, hogy az én kritikám sem sikerült profi módon.
De jó, hogy nem vagyok kritikus!
juhaszvik 2013.10.15. 09:42:49
Viszont az is igaz, hogy ha valami kamu, akkor lehetne érdekesebben kamu, például a végén valamelyik csak összejöhetne a műsorvezetővel. Egy másik meg randizhatna egy perverzzel és/vagy sorozatgyilkossal. Ha kellene még forgatókönyv a viasatnak, írjanak! :)
mézescsók 2013.10.15. 10:14:50
Minden élvonalbeli - I. oszt. - celebről akarva akaratlan mindent tud az ember, a tv-ből, újságokból, csapból is ők folynak, pofádba vágja az éppen esedékes szívfájdulmakat minden újságospavilon. Nincs köztük olyan sok szingli vagy ha mégis, egy hét múlva jön a következő halálos szerelem. Ennél már csak jobb, ha nem olyan haszonállatokat hoz a viasat3, amelyikről minden bőrt lenyúztak már.
Biztos, hogy a szórakoztatás szempontjából is jobb lenne az I. o. celeb? Ki ne ismerné minden manírjaikat?
Hogy ott a kamera? Hát, hol a f...-ban legyen, ahhoz hogy műsor készüljön?
Hogy nem életszagú? Az életet nehéz reprodukálni, talán nem is volt a cél, hanem a műsorkészítés. Aki pedig ennyi reality műsor után nem tudja, hogy a szövegek előre megíródnak, annak nincs mit mondani.
Garamival meg nincs semmi baj: eléggé csajozós pasi hírében áll(t?), még tanácsokat is adhatna vagy cikizhetné a hölgyeket. Amúgy elég laza figura, és ráadásul nem elhasznált arc.
Egy adás felét láttam mindössze, nem fogom keresni a műsorújságban, de elvoltam vele. Nem rosszabb, mint a többi.
Gyevi bíró 2013.10.15. 16:28:54
sajtoregiszter 2013.10.15. 18:11:13
Ha szerinte igen, akkor tán a blikknek kellene írnia nem az Indexnek.
Ha viszont nem, akkor meg mit akart az "újságíró" kolléga az " életben elért teljesítményük alapján a harmadrangú celebek közé tartoznak" ópusszal.
Úgy gondolja, az életben elért teljesítménytől lesz valaki celeb? Barb cikkjegyző nagyontrend biztos átgondolta ezt a gondolat menetet?
Az "akikre a bulvárlapok újságírói jó, ha félévente rácsörögnek, hogy nem tört-e el a hörcsögük lába" poénizére, pedig most nem térnék ki szívem szerint.