Ezért jó a köztévénél showmannek lenni: mindegy, hányan nézik az ember műsorát, a nagy lóvét simán le lehet szakítani az állami tőgyről - már ha az embernek beveszi a gyomra az ilyesmit illetve elég vastag a bőr az arcán ahhoz, hogy zsebre tegye a pénzt. A Vasárnapi Blikk tudta meg, hogy Fábry Sándor talkshowja 2015-ben is kell a köztévének, még úgyis, hogy a 2014-es évre vetített nézettsége átlagosan a 400 ezer főt sem éri el, azaz egy jobb NB1-es meccs is lenyomja, márpedig ennél szomorúbbat el sem nagyon lehet képzelni. A 18-49-es korosztály adatait is kikereste a lap, a legjobb időszakban 96 000 nézőt érdekeltek a humorbombák és vicclabdacsok, ami a statisztikai hibahatárnál, azaz a Marslakók egykori nézettségénél ugyan magasabb, de ettől még röhejesen alacsony.
A Vasárnapi Blikk megszerezte az MTVA és Fábry cége közötti szerződést, amiben az áll, hogy évente húsz adást kell elkészíteni, 22 millió forint plusz áfás díjért cserébe. Mivel a szerződést 2012-ben kötötték, kiszámolható, hogy három év alatt Fábry műsora 1,3 milliárd forintnyi közpénzt emésztett fel, a 2015-ben bemutatásra kerülő újabb 20 adásért pedig 440 millió plusz áfát markol fel majd az egykoron tehetségesnek mondott, mára egy besavanyodott nyugdíjas tempójában és stílusában műsort vezető Fábry.
Ügyes, na.
UPDATE:
Az MTVA Kommunikációs Igazgatóságának közleménye
Budapest, 2014. szeptember 14., vasárnap (OS) - A Vasárnapi Blikk valótlanul közölte, hogy az MTVA már a 2015-ös esztendőre is leszerződött a Fábry showműsort gyártó Trisó Produkciós Kft.-vel. A valóság ezzel szemben az, hogy a szerződés eddig nem került meghosszabbításra, mivel a MTVA-ban csak a következő időszak műsorstruktúra-tervezésekor születik döntés arról, hogy folytatódik-e a műsor, és ha igen, akkor annak milyen feltételei lesznek.
A Vasárnapi Blikk ráadásul olyan további "bennfentes" információkra hivatkozik, amikor az MTVA és a Trisó Produkciós Kft. között létrejött szerződésről beszél, amelyek mindenki számára elérhetők az MTVA honlapján.
Az MTVA sajnálja, hogy a magyar sajtó egy része ismételten hitelt adott egy hazugságnak, és jogi lépéseket kezdeményez az ügyben.
Az utolsó 100 komment: