Rendben, az RTL Klub lelopta Britain’s Got Talentet. Nem csak úgy felskiccelték emlékezetből, hanem lemásolták beállításról beállításra, jelentről jelenetre a szabályokkal, a látvánnyal és a zsűrivel együtt. Még jó, hogy a műsorvezetőket nem kell feliratozni.
Csakhogy más ellopni egy kameramozgást, mint mérnöki precizitással, szögmérővel és vonalzóval lemásolni a karaktereket. A Csillag születik ugyanis egy valóságshow, és persze tudjuk, hogy a jelentkezőket gondosan válogatják, de mi lesz a tehetségkutatással, meg a versennyel, ha tudjuk, hogy vannak játékosok, akik nem azért szerepelnek, mert fel akarnak tűnni. Hanem mert az ellopott szabálykönyv alapján szükség volt egy szürke irodistára, akiből árad a dal.
Ugye mindenki emlékszik még Paul Pottsra, az angol mobiltelefon-árusra, aki szomorú, szürke, feltöltő kártya és headsetpakolásban megfáradt szemeivel ránézett a zsűrire, lemondóan mosolygott egyet, majd úgy szakadt ki belőle a Nessun Dorma, hogy nem győztek keringeni a kamerák, és állva tapsoltak a nézők? A tévétörténelem egyik legfelemelőbb pillanata, mesterien megkomponált jelenet, hatásvadász szemét, mindegy hogy hívjuk, a lényeg hogy több millióan könnyeztek otthon, a tévék előtt a kopott kanapén ülve. Paul Potts feltűnését az okozott könnyveszteséget tekintve legfeljebb a Titanic katarzisa előzi meg a ranglistán.
A magyar Paul Pott pedig Vásáry André lenne. Megpróbálták szerencsétlenre maszkírozni, kopaszodik, és kissé megszeppent, kár hogy a hivatalos honlapján inkább a romantikus Edvin Marton-imidzset erőlteti kopaszodás nélkül.
Merthogy Vásáry Andrénak honlapja is van, sőt Bécsben elég szép karriert futott be miután tavaly Rómában megnyerte a nemzetközi római énekversenyt. A legszebb, hogy a dalt, amivel lenyűgözte a Csillag születik zsűrijét már a Duna Televíziónak is elénekelte már egyszer.
Persze Paul Pottsról is kiderül később, hogy ha nem is operasztár, de azért nem is csak egy egyszerű mobiltelefon-árus, aki két pinkód-csere között skálázgat. VásáryAndréval sem az a baj, hogy előre megírták az RTL Klubnál sikerének szívet melengető történetét, sőt még csak az sem zavarhat minket, hogy a netes karriert valószínűleg maga a csatorna pöccintette be az adás után pár órával Angliából feltöltött videóval, csak hát ez már mind megvolt egyszer. Láttuk. A kamera éppen ilyen lelkesen kocsizott, a zsűri ugyanígy ámuldozott, a közönség ugyanilyen spontánul ünnepelt állva. Ez így már nem koppintás, hanem remake. Sőt inkább kelet-európai replay.
A kérdés már csak az, hogy hol találnak egy jó hangú aggszüzet, aki eljátssza Susan Boyle szerepét.
Az utolsó 100 komment: