Míg a filmes világban az Aranyglóbusz az Oscar előszobájának számít, a tévések körében nem kíséri akkora érdeklődés, mint az Emmy-díjakat (a kvázi tévés Oscar), vagy a szakma által odaítélt egyéb szobrokat. Ettől függetlenül aki él és mozog megjelent a ma hajnali gálán is, és bemutatta legújabb frizuráját/csaját/pasiját/retiküljét, a nyertesek meg azzal a boldog tudattal távozhattak, hogy a díjnak köszönhetően magasabbra srófolhatják a fizetésüket a következő bértárgyalások során.
A tavalyi győzteseknek nem sok babér termett, mindössze a Mad Men tudta megismételni sikerét - mondjuk a minisorozatok esetében ez várható volt, és mivel Glenn Close Dameges című szériája csak múlt héten folytatódott, így most nem nyerhetett ő sem legjobb drámai színésznőnek járó díjat, sebaj, majd jövőre megint ő kapja, amekkora a felhajtás a második évad körül. A díjazottak között találunk egy-két meglepetést (a két drámai főszerep) és papírformát is (John Adams), szóval ez is csak egy ugyanolyan gála volt, mint az öszes ilyen szokott lenni az álomgyárban.
Először a legjobb férfi mellékszereplőnek járó Glóbuszt adták át, (ebben a kategóriában nem osztanak külön vígjátáki és drámai díjat) amit a brit Tom Wilkinson kapott a John Adams (HBO) című történelmi sorozatban nyújtott teljesítményéért. A legjobb női mellékszereplő Laura Dern lett, a Recount című HBO-tévéfilmért (az emlékezetes 2000-es elnökválasztás eseményeit dolgozták fel benne). A két drámai színészi kategóriában is az HBO tarolt, hiszen a férfiak között Gariel Byrne nyert az In Treatment című sorozatért, míg a nők között a vámpírokkal kokettáló pincérnőt megformáló Anna Paquin bizonyult a legjobbnak a True Blood című, szintén HBO-sorozatban nyújtott alakításáért. Ez a sorozat Inni és élni hagyni címen hamarosan itthon is látható lesz az HBO műsorán.
A két meglepő drámai díj után (hiszen a mezőnyben a férfiak között ott volt többek között Michael C. Hall a Dexter, Jon Hamm a Reklámőrültek és Hugh Laurie a House főszereplője, a nők között pedig Sally Field (Testvérek) és Mariska Hargitay (Különleges ügyosztály) is) az NBC 30 Rock című vígjátékának percei következtek, az Emmy-díjakhoz hasonlóan elvitte a legjobb férfi főszereplőnek (Alec Baldwin), női főszereplőnek (Tina Fey) és legjobb vígjátéknak járó díjakat is.
A legjobb minisorozat/tévéfilm kategóriában az HBO mindent vitt: a John Adams című, nálunk is látható hétrészes történemi sorozat lett a kategória legjobbja, a John Adams elnököt alakító Paul Giamatti lett a legjobb férfi főszereplő, Laura Linney pedig a legjobb női főszereplőnek járó díjat kapta. Az HBO teljes sikeréhez csak az hiányzott, hogy a legjobb drámai tévésorozat díját is elvigyék, de ez nem jött össze, mert a nálunk is vetített Reklámőrültek (Mad Men) nyert, megismételve tavalyi sikerét és az Emmy-díjkiosztón elért eredményét. Bővebben a gáláról itt.
-Szűcs Gyula- · http://nerdblog.blog.hu/ 2009.01.12. 08:30:25
:(
valaol azt olvastam, hogy Johhny Depp már nem volt színjózan, amikor felment konferálni. Meg Mickey Rourke sem, amikor díjat kapott a vén pankrátorért :)
kaito 2009.01.12. 09:36:58
megérte, hogy a john adams-et nálunk is forgatták: producerként tom hanks budapestnek, paul giamatti meg a "great nation of hungary"-nak mondott köszönetet többek közt.
kaito 2009.01.12. 09:39:16
titok84 2009.01.12. 09:57:49
novi 2009.01.12. 11:23:05
Budapest, Hungary
(Paris and London scenes)
Danube River, Budapest, Hungary
(Paris scenes)
Esterházy Palace, Fertõd, Hungary
(Paris scenes)
Fot Studios, Budapest, Hungary
(Paris scenes)
Kecskemét, Hungary
(Paris scenes)
Keszthely, Hungary
(Paris scenes)
Mafilm, Budapest, Hungary
(Paris scenes)
titok84 2009.01.12. 11:34:39
Sceurpien 2009.01.12. 16:16:32
Virág elvtárs 2009.01.12. 16:24:51
Virág elvtárs 2009.01.12. 16:28:05
bocsi
Abdani 2009.01.12. 23:18:45
A párizsi jeleneteket meg nálunk is forgatták? Mi a pihe?! :)