Hosszú, nyúlós szabadkozással kéne nyitni ezt a bejegyzést, merthogy megint szegény Kovács Ágin fog csattanni az ostor, de majd megpróbálok más bűnösöket is felkutatni. Akkor most el kéne mondani, hogy tudom, hogy micsoda teljesítmények állnak mögötte, meg hogy a medencében igen. De az a baj, hogy szárazföldi táncban, meg műsorvezetésben, ööö, nem annyira. Tehát Kovács Ági megjelent a képernyőn, mivel aranyos, kedves, értelmesen tud válaszolni, ha kérdezik, ezért ráharapott a média, úgyhogy műsort is vezet az m1-en 2008-ig (ennek beharangozója itt).
Az első nagy beégés az RTL-es memóriateszt volt, ahol Hajassal versengtek az utolsó helyért, aztán a Szombat esti láz. Ott csak azért juthatott el a harmadik adásig Ági, mert Győzőt az öntelt paraszt, Dukai Reginát meg a szőke modell kategóriába sorolva könnyedén megszabadult tőlük a közönség, az olimpiai bajnokot meg egyéb érdemei miatt benntartották. Három adásig húzta, de akármennyire is tiszteljük Kovács Ágit, lássuk be, ez is több volt, mint ciki. A harmadik szívás meg az Út Pekingbe (a legutolsó adás megtekinthető itten). Ami egyébként nagyon jó műsor, a sportolók felkészülését, a mögöttük dolgozó gárdát mutatja be, szóval pumpáltak bele némi életszagot. A blokkok közötti összekötő szöveget kell Kovács Áginak elmondani, de ezt a viszonylag kis feladatot sem sikerült tökéletesen végrehajtania, ami egyébként lehet a rendező, vagy akárki hibája is, de attól még gáz. Kovács Ágiban van egy jó adag természetes kedvesség, de ez kevés, mert a szövegeket egyáltalán nem képes természetesen elmondani, előadásmódjában gyermekkorunk legszarabb ifjúsági filmjeinek emléke köszön vissza.
Ezt nevezzük szakaszos beszédnek, ilyenkor a beszélő a szöveg értelmétől és ritmusától teljesen függetlenül, véletlenszerűen tagolja a szöveget azzal, hogy a szakaszok végén fölviszi a hangsúlyt, mint amikor az ált isk-ben bemagoltatják az ötszázbizony dalolva mentet. Látványosan hiányzik ebből a melóból a két felvétel között fölcsendülő határozott rendezői bazmegelés is, vagy lehet, hogy hagyni kellett volna az egész ötletet a francba. Azt nem hiszem el, hogy nem voltak próbafelvételek, meg válogatás, ahol ezek a hibák kiderülhettek volna. Persze az is előfordulhat, hogy a Kovács Ági nevű nézettségnövelő szer bűvöletében a műsor készítői úgy érezték, hogy megéri újabb hülye helyzetbe hozni az olimpikont. A másik fele a dolognak az, hogy Kovács Ági meg minden szerződést aláír.
(Kovács Ági honlapjához kattints ide.)
Az utolsó 100 komment: