Magyar idő szerint hajnal kettőkor vette kezdetét az 58. Emmy-díj-kiosztó, a tévé Oscar Díja. Az idei nagy győztes az HBO Elizabeth I. című két részes filmje négy díjjal, és a szintén a kábelórás által gyártott tévéfilm, a Girl in the Cafe hárommal, de a nálunk a Cool Tv műsorán látható 24 is három díjat zsebelhetett be. Két-két díjat vihetett haza a My Name Is Earl és a Daily Show, és dagadhatott a honfiúi kebel is, hiszen a magyar származású Mariska Hargitay is a díjazottak közé került.
A kategóriagyőztesek részletes listájáért ide tessék klikkolni.
Az 58. Emmy-díj-kiosztó szép is volt, meg csillogó, meg az ilyen dzsemborikhoz méltón unalmas mint az állat. Magyar idő szerint hajnal kettőkor kezdődött a program, a szokásos "vonulnak a sztárok a vörös szőnyegen" felvezetést nem láttuk, így kimaradtunk a megszokott villáminterjúkból, gyönyörű ez a ruha, hogy érzed magad, hasonló faszságok, de hát mit is lehetne ilyenkor kérdezni, hogy miért ugrottál bele abba a karácsonyfába, Kiefer?
A program érdemi részét Conan O'Brien vezette, az egyik amerikai fábrysanyi, csak ő kicsivel viccesebb, és mellette a vendégek is szóhoz jutnak. Mint minden díjkiosztón, itt is annnyi a sztár, hogy még a Velvet legénysége(?) sem tudja számon tartani őket, nekünk meg ez pláne nem vág a profilunkba, szóval arról most nem ejtünk szót, hogy ki hízott meg, kinek varrták fel az arcát/csöcsét, és kinek lógott ki a kokócsík az orrából. Annyit azért megjegyeznénk, hogy Harrison Ford látványos öregedése láttán (melyen még a fülében csillogó gyémántfülbevaló sem segít) jobb, ha Spielberg siet az Indiana Jones 4 elkészítésével, és azt is megállapítottuk, hogy az irdatlanul magas nők is tudnak nagyon jól kinézni, lásd az Elnök emberei CJ-jét hét évadon át alakító Allison Janney-t.
A műsor felépítésre az Oscar-díj-kiosztóra hajaz, vicces videobejátszás után vicces felkonf szalonképes poénokkal, (az NBC-t ugyan cinkelte Conan, de csak szőrmentén, nem szarunk oda ahonnan enni kapunk, ugye), egy pár díj, aztán reklám, később az obligát zenés/táncos blokk, és egy tisztelgés a szakma egy nagy alakja előtt. Idén a nemrég elhunyt Aaron Spelling kapott életműdíjat, Melrose Place , TJ Hooker, Bűbájos boszorkák és Beverly Hills 90210 többek között, bővebben a fenti link alatt. A megemlékezés legérdekesebb pontja az volt, amikor mindenki lélegzetvisszafojtva várta, hogy a kissé szétesett Farah Fawcett mikor bakizik bele a beszédbe, de sikerült elolvasni a súgógép feliratait, gratulálunk innen is.
A kategórigyőztesek között olyan nagy nevek és sorozatok nem nyertek semmit, mint például a Lost, a Született Feleségek vagy a Dr. House. A legjobb drámai sorozat díját a 24 nyerte, Kiefer Sutherland lett a legjobb drámai férfi főszereplő, és Jon Cassar rendező is kapott egy szobrot. A bevezetőben említett magyar vonatkozású díjat Mariska Hargitay az Esküdt ellenségek (nálunk a Hallmark vetíti) egyik spinoffjáért kapta (legjobb női főszereplő egy drámai sorozatban), a beszéde végére majdnem elsírta magát - vagy tényleg nagyon jó színésznő, vagy őszintén meghatódott.
Nagy érdeklődéssel várta mindenki, hogy lehet-e tizennégy másodperces mellékszereppel díjat nyerni (Ellen Burstyn egy 19 szavas szerepért kapott jelölést a legjobb női mellékszereplő egy filmben vagy minisorozatban kategóriában), de nem, a skót Kelly MacDonald vihette haza a szobrot.
A legjobb férfi mellékszereplő a drámai kategóriában Alan Alda lett, akit az idén búcsúzott Elnök embereiben láthattunk (az RTL várhatóan itthon is levetíti az utolsó, hetedik évadot), de két további olyan sorozat is kapott díjat, melyet szeptembertől már nem láthatunk viszont (Huff, valamint a Will és Grace). A legjobb vígjáték az angol Hivatal amerikai újrája lett The Office címmel, és hála a mindenhatónak, Jeremy Piven is kapott egy díjat a Törtetők gátlástalan ügynökének megformálásáért.
Az este nagy vesztese szerintünk Denis Leary, aki a Rescue Me/Ments meg című sorozat (AXN) tűzoltójaként élete alakítását hozza már harmadik éve, és Steve Carell, akit az Office-ért illetett volna meg az a díj, amit Tony Shaloub (Monk, a flúgos nyomozó, TV2) kapott legjobb férfi vígjátéki főszereplőként. Persze szívtak még mások is, a már említett nagy trió mellett a Grace Klinika és a nézettségi verseny vezetője, az American Idol sem nyert semmit, a CSI család sorozatait pedig nem is nevezték - hiába no, az ilyen versengéseknek soha nem volt semmi értelme.
gambrinus 2006.08.28. 14:10:07
gergo 2006.08.28. 14:25:44
vicc 2006.08.28. 14:45:12
morrisal 2006.08.28. 15:00:33
Miki 2006.08.28. 15:02:10
Miki 2006.08.28. 15:02:54
sixx · http://comment.blog.hu 2006.08.28. 15:18:06
WRITING FOR A VARIETY, MUSIC OR COMEDY PROGRAM:"The Daily Show With Jon Stewart," Comedy Central (Winner)
De a képen télleg nem ő van.
TexasRanger · http://www.cadillacdesert.blogspot.com 2006.08.28. 21:15:11
2) örülünk a 24-nek, dzsekkbáuer rulez.
3) azért Oliver Platt is megérdemelt volna egy szobrot a Huff-os mellékszerepért. és akkor ott van ugye még Hugh Laurie is (Doktor House for prez!), de persze elég erős volt a konkurencia.
TexasRanger · http://www.cadillacdesert.blogspot.com 2006.08.28. 21:24:00
teodora 2006.09.12. 17:15:36