Az amerikai sorozatok hosszadalmas, egész éves rendszerben készülnek. A csatornákat először néhány soros ötletekkel keresik, ezekből döntik el a vezetők, hogy melyiket tartják érdemesnek arra, hogy kérjenek egy egész forgatókönyvet. Ami ezek közül a legjobban sikerül, azoknak a gyártását is megrendelik, hogy a színészekkel leforgatott végeredmény alapján tudják eldönteni, mit tűznek műsorra. Idén összesen 80 pilot versenyez a 4 országos csatornán. Az elmúlt években a kismillió kábelcsatorna mellé felzárkóztak a streaming szolgáltatók is és mindenki saját gyártású szkriptelt tartalmat akar.. Ebben a tömegben a különböző megkötésekkel terhelt network csatornák (ingyenesen fogható) egyre kevésbé számítanak vonzó célpontnak, hiszen itt sokkal inkább beleszól a csatorna a készítők munkájába, mint a kisebb adók, vagy a streaming szolgáltatók. Az esetleges csúnya beszédről, vagy meztelenségről nem is beszélve. Ennek ellenére még így is viszonylag sokan vannak azok, akik itt szeretnék megtalálni a szerencséjüket és sok pénzt keresni.
Összeállításunkban összeszedtünk néhány ígéretes versenyzőt, amik a kikerült információk alapján elég érdekesen hangzanak. A témájuk elcsépeltnek tűnhet, de azok, akik látták már őket, arról számoltak be, hogy mindegyiknek sikerült izgalmasabbá varázsolni az ezerszer feldolgozott történeteket.
A bejelentéseket az upfronts keretében tartják majd meg a csatornák, ekkor derül ki, melyik pilotból kérnek sorozatot:
- Május 16 - NBC, FOX
- Május 17 - ABC
- Május 18 - CBS
- Május 19 - The CW
Ezt egy puccos prezentáció keretében teszik meg, ahova meghívnak mindenkit, aki remélhetőleg zsíros összegeket költ majd a következő évben reklámra és nekik bemutatják, hogy melyik este milyen programokkal támadják majd a nézőket a következő évben. A fókusz főleg az újonc szériákon van, a folytatódó sorozatok sorsa általában hamarabb eldől, hogy a készítők nyugodtan készülhessenek a következő szezonra, vagy kereshessenek maguknak új melót. Mióta sokkal több potenciális platform van arra, hogy bemutasson egy sorozatot, illetve, hogy legyen pénze megfizetni komolyabb neveket, azóta a network csatornák egyre inkább arra vannak kényszerítve, hogy hagyják el a klasszikus pilot rendszert és anélkül kérjenek be 10-13 epizódot, hogy bármi, akár csak egy forgatókönyv is elkészült volna. Minél nagyobb név valaki, annál inkább zsarolhatja a csatornát, hogy ha nem kell nekik az árú, akkor könnyen talál másik vevőt.
Ez egyre gyakoribb, ahogy az is, hogy a csatornák valamilyen régi kedvencet hoznak vissza, ezeknél nyilván nem mennek végig újra a pilot szakaszon, egyből berendelnek X epizódot. A 24:Legacy például így járt, 12 részt kért belőle egyből a FOX, ami úgy tűnik, hogy továbbra is bízik a rebootokban. (Idén futott a felmelegített X-Akták, érkezik még a Szökés is, például.)
Szerencsére azért van néhány, (pusztán a leírások és a szereposztások alapján) ígéretesnek tűnő sorozatterv, de semmi garancia nincsen rá, hogy a csatornák vezetői, saját véleményük és tüzetes fókuszcsoportozás után pont ezeket kérik majd be 13 részre.
A tárgyalásos
Az American Crime Story első évada bemutatta, hogy a tárgyalás még mindig az egyik leghálásabb témája egy sorozatnak, ezért talán van rá esély, hogy az ABC The Jury névre hallgató dráma pilotban meglátja a fantáziát. Erről egyelőre annyit lehet tudni, hogy minden évadban egy másik tárgyalást mutat be, szigorúan az esküdtek szemszögéből. Igen a készítők is a 12 dühös ember emlegetésével adták el a projektet, de reméljük, hogy érdekes karakterekkel lehet belőle egy átlagosnál izgalmasabb network sorozat. A főszerepet a The Good Wife-ből ismerős Archie Panjabi játssza.
Az időutazós
A Last Man on Earth remek koncepcióval indult, de végül túlságosan szokványos sitcom lett belőle, indokolatlanul gyökér főszereplővel. Remélhetőleg a készítő páros (Phil Lord és Chris Miller) a következő ötletével nem esik ugyanazokba a hibákba. A Making History című vígjátéksorozat 3 barátra koncentrál, akik utaznak az időben. A főszereplő Dan, a leírások szerint azért utazik vissza a a múltba, hogy kevésbé felszínes emberekkel találkozhasson. Pontos részletek nem ismertek, azt lehet tudni, hogy a Gossip Girlben híressé vált Leighton Meester egy 1775-ben, az épp kolonizált Amerikában élő nőt alakít, akinek meglepően modern nézetei vannak a nemi és faji egyenlőségről. Nem tudni, hogy ez pontosan hogyan lesz vicces, de a résztvevő nevek és a tény hogy a Fox állítólag nem sajnálta rá a pénzt, elég lehet ahhoz, hogy kiemelkedjen a Making History a tömegből.
A sportos
Két sportos pilotról is azt lehet olvasni, hogy egészen jól sikerült. Az egyik a Foxra készült baseball dráma, Pitch névvel, amiben a Búra alatt-ból ismerős Kylie Bunbury az első női dobót alakítja az amerikai baseball ligában. A készítőknek sikerült összehozni egy elég rendes együttműködést a ligával, használhatnak minden logót, stadiont, amit csak akarnak, de remélhetőleg a történet nem a sportra, hanem az általános, bárki számára könnyebben átélhető nehézségekre fog koncentrálni. Ezekről tudjuk, hogy jó alapanyagot biztosítanak egy sorozatnak.
Még egy sportos
Az összeállításba még egy sitcom került be, ezt az ABC-re készítették el Dream Team címmel. Justin Long a főszereplője, aki főállásban egy sportboltot vezet, de az igazi szenvedélye az, hogy fociedzőként dolgozhat. Fókuszban az ő élete és csapatának ügyes bajos dolgai lesznek. Sokan eleve a Modern Family utódjaként könyvelték el a sorozatot, mert ahhoz hasonló "mockumentary" stílusban készül. Sok múlik majd azon, hogy mennyire tudnak túllendülni a sporttal kapcsolatos kliséken, de a sorozatnak legalább megvan az esélye, hogy valami újszerűt hozzon a képernyőkre. Kérdés, hogy milyen gyerekszereplőket találnak majd és mennyire lesz hiteles, hogy a lányok csapata nagyban befolyásolja a felnőttek életét is.
A kórházas
Nagyon hiányzik már egy jó kis kórházas sorozat a tévékből, Jason Katims, a Friday Night Lights (Tiszta szívvel foci) alkotója talán el tudja hozni azt a szériát, amire várunk. A Bunker Hill egy műhiba miatt kirúgott orvos életéről szól (a képen látható Dermot Mulroney), akit némi kihagyás után megtalál egy fura és meglepően fiatal milliomos (Augustus Prew), aki elhatározta, hogy forradalmasítja az orvoslást. A sorozat szíve-lelkét kettőjük folyamatos feszülése adja, akik kénytelenek lesznek mindig valamilyen kompromisszumot kötni. Jason Katims a Parenthoodban meg a Friday Night Lights-ban is bizonyította, hogy terjedelmes szereplőgárdával is jól tud dolgozni, így biztosra vehető, hogy a kórházi dolgozók és mind kidolgozott és érdekes figurák lesznek. A sorozat berendelése előtt a legnagyobb akadály állítólag a CBS tavaly újonc kórházas sorozata, a Code Black jelenti, ugyanis a pletykák szerint csatorna csak egy orvosos sorozatot akar. A különböző tévés oldalak kevés esélyt jósolnak a Code Black túlélésre, ami CBS főműsoridős átlaga alatt teljesít és ilyen számok mellett a csatorna nem szokott újoncokat megtartani.
Koca Caola 2016.05.06. 15:48:56
Azt hittem újraindítják, de sajnos nem. :(
Bergyilkos Bohoc 2016.05.06. 18:05:42
scsaba1 2016.05.06. 18:07:32
DogTheDog 2016.05.06. 18:53:47
Azert a Ballers-t vagy az Eastbound and Down-t, mint sportos sorozatot, tudom ajanlani.
Eleg messze vannak az atlagostol.
Neocon 2016.05.06. 21:59:45
Késapati Tamás 2016.05.07. 01:26:08
szolotosoholyo 2016.05.07. 07:40:18
Hát pedig jó lenne ha egy sportos végre a sportról szólna, nem arról, hogy szerény kisebbségi/bevándorló/b**i/marslakó főszereplőnek milyen problémái vannak.
Serrin 2016.05.09. 14:57:56