Nem ez az első alkalom, hogy a Széf kérdésszerkesztői marhaságot csinálnak, (és tartunk tőle, hogy nem is az utolsó) de eddig legalább olyan témákban tévedtek, mint mondjuk az első pezsgőt készítő szerzetes neve, vagy a bolygónkról látható legfényesebb csillag - ezek ugye azért az általános műveltségbe (a nagy közös átlagba) nem feltétlenül tartoznak bele. Tessék nyugodtan megkövezni, én sem tudtam, hogy nem Dom Perignon volt a pezsgős csávó.
Tegnap este viszont ennél azért úgy tíz nagyságrenddel mélyebbre merültünk a tudatlanság mocsarába, amikor Sebestyén Balázs kissé hitetlenkedve ugyan, de felolvasta az a kérdést, hogy aszongya: "Az angol zászlóban mely színek és alakzat jelképezi Skóciát?" Majd kitettek egy fehér alapon piros keresztet ábrázoló zászlót, mint első megoldást. Namármost. Amit segítségképpen kitettek a szorgos szakmunkások, AZ az angol zászló, fehér alapon piros, ún. Szent György-keresztet ábrázol, pont.
A válasz a hülye kérdésre így az lett volna, hogy egyik szín és alakzat sem, de persze nem ez volt a helyes megoldás, hanem az, hogy kék alapon fehér iksz, az lesz az a skót cucc, mondta a kérdések összeállításában serénykedő hadnál egy fokkal sem okosabb versenyző, s lőn, el is fogadták neki - az már más kérdés, hogy nem jutottak tovább, így a baromsággal nem nyertek pénzt sem.
A kedves szerkesztőknek javaslom az Egyesült Királyság zászlójának tanulmányozását, illetve nem is azt, hanem a NEVÉT. Azért nem volna hülyeség átismételni az általános iskolai tananyagot a következő kérdéssor összeállítása előtt, csak szólok. A műsort itt meg lehet tekinteni, a parádé a 23. percben kezdődik.
A találatért köszönet fia néven kommentelő olvasónknak.
Az utolsó 100 komment: