Nemrég mi is hírül adtuk itt a C:c-n, hogy a magyar Freelusion tánccsapat a Britain's Got Talent és más tévés tehetségkutatók után most épp az America's Got Talentben rázza, és most már Sorozatjunkie is erről ír. Viszont tudni kell, hogy a most képernyőre kerülő formációban már nem a Byzö Boyz egykori tagja (Mady), és nem is VV Gigi vagy a csapat koreográfusa, Papp Tímia táncolnak, hanem amerikaiak.
Persze ettől még örülünk, hiszen a Freelusion mégiscsak magyar szellemi termék, ami kiválóan exportálható külföldre, hiszen a tánc nemzetközi nyelv. Gyorsan ki is faggattuk a részletekről a tánccsapat vezetőjét, Papp Timit, a Szombat Esti Láz, az X-Faktor, a Chicago musical és a Valami Amerika 2 koreográfusát, a Táncművészeti Főiskola volt adjunktusát.
Ki az alsógatyás srác? És a lány? VV Gigi? Vagy te?
Nem, Amerikában, kinti táncosokkal dolgozunk, mert így praktikusabb. Idén több fellépésünk volt már itt, és jól működik ez rendszer. Itthon kreálunk, kint pedig csak betanítjuk, és már mehet is a show. A táncosokat Los Angelesben válogattam, North Hollywoodban tartottunk egy castingot. Elképesztő tehetséges táncosok jelentek meg. A lány Laura New, a fiú pedig DJ Smart, aki messze mindenkit túl szárnyalt, igazán kivételes tehetség.
Hogyan kerültetek be az American's Got Talentbe?
Már két évvel ezelőtt is indultunk egy másik néven: mint SensEtion, mert akkor volt a Britain's Got Talent is, így nem engedték az amerikaiak a névhasználatot. Akkor ismét a döntő előtt estünk ki. Azóta fejlődünk, próbálunk tanulni a hibáinkból. Reméljük most eljutunk a döntőig. Idén több forduló lesz, mint eddig megszokhattuk, mert a jubileumi 10. America's Got Talent variált az eddig megszokott formuláján.
A brit és a francia Got Talent után az olasz Got Talentben is voltatok? És mi is volt a Fake Off című reality-vel, ahol negyedikek lettetek?
Az olasz Got Talentben nem voltunk. A Fake Off-ban három amerikai táncos volt és én. Ez a látványszínházi produkciók meghívásos versenye volt, négy fordulóban. Itt végre a döntőbe kerültünk, ami nagy áttörés volt, és természetesen hatalmas élmény volt két hónapot kint tölteni profi szakemberekkel. Michael Curry, Kelley Parker, Guy Caron és még sok kreatív zseni dolgozott a háttérben és segítették a munkánkat. Igaz, elég kemény megpróbáltatás volt az időeltolódás miatt kintről összeszervezni a produkciókat, a grafikusok ugyanis itthonról dolgoztak. A verseny után Chillie a TLC-ből, aki zsűritag volt, a most is futó koncertjükhöz minket bízott meg a show animációjának elkészítésével.
Tartod-e valamilyen szinten a kapcsolatot a többi, külföldi show-kban fellépő csapatokkal, az Attractionnel vagy a nemrég felkapott Fricska tánccsoporttal?
Nem, de a távolból drukkolunk továbbra is és további együtteseket bátorítanánk, hogy tegyék próbára tudásukat. Nagyon tanulságos, izgalmas élmény, és nem utolsó sorban remek lehetőség a kiugrásra!