Nem csak a filmeket, hanem a tévésorozatokat is díjazták az Aranyglóbuszon. Igazán egyik sorozat sem tarolt, az HBO-nak ismét nem volt jó estéje, de a True Detective is hoppon maradt minden kategóriában. Az itészek jellemzően az elsőévados szériákat díjazták, a díjat átadók és átvevők pedig megemlékeztek mindenről Párizstól Észak-Koreaig, bár utóbbit Amy Poehler és Tina Fey sikeresen túltolta, pár oda nem illő viccről nem is beszélve.
Legjobb dráma: The Affair
A legerősebb kategóriában egy friss sorozat nyert, az Affair olyanokat vert meg mint a Trónok harca, a House of Cards és jellemzően kritikuskedvenc Downton Abbey.
Legjobb musical vagy komédia: Transparent
A genderkérdéseket feszegető Transparent , pedig itt is szoros volt a mezőny a Girlstől a Silicon Valleyig, de idén a Transparent nagy kedvence volt az ítészeknek. Az Amazon sajátgyártású sorozata lehet a következő lépcsőfok ahhoz, hogy a terjeszkedő online bolt véglegesen betörhessen a tévés piacra.
Legjobb drámai alakítás (férfi): Kevin Spacey
Itt érvényesült a papírforma, Spacey ráadásul kilenc Aranyglóbusz jelölés után nyert végre. Ennek ő is hangot adott, illetve megjegyezte, hogy sajnálja, amiért a filmjei nem olyan jó, mint a House of Cards. Köszönőbeszédében külön kiemelte a Netflixet, akik nélkül nem létezhetne a sorozat. Kevin Spacey nélkül pedig díjat se kaptak volna, mert az Orange Is The New Black három jelölésből egyet sem nyert meg, illetve Ricky Gervais is alulmaradt.
Legjobb drámai alakítás (női): Ruth Wilson
Hiába mutatták és emlegették sokszor Julianna Marguliest, az Affair volt az idei kedvenc, így Ruth Wilson nyert, aki nem is akarta elsőre elhinni az egészet. Övé volt a legőszintébb pillanat a díjazottak közül. Viszont Margulies Don Cheadle-lel legalább elsütött pár vészhelyzetes poént és megjegyezték, hogy őket nem hívta meg George Clooney az esküvőjére.
Legjobb alakítás musicalben vagy komédiában (férfi): Jeffrey Tambor
Az idei Aranyglóbusz olyan témákat feszegetett, mint a párizsi terrortámadások, Észak-Korea és többször szóba került a női egyenjogúság és a másság kérdése, ezért Jeffrey Tambor transzszexuális karaktere a Transparentben kézenfekvő döntésnek tűnt.
Legjobb alakítás musicalben vagy komédiában (női): Gina Rodriguez
Lena Dunham, Edie Falco, Julia Louis-Dreyfus, Taylor Schilling. Ilyen nevek mellett hozták ki győztesnek a Jane the Virgin főszereplőjét, a még viszonyalg ismeretlen Gina Rodriguezt. A véletlenül mesterségesen megtermékenyült szűzlány története szintén még csak egy évadon van túl.
Legjobb minisorozat vagy tévéfilm: Fargo
Senki sem hitte volna, hogy a kultikus film tévés változatát ennyire szeretni fogják. Persze a győzelemhez nem csak Martin Freeman és Billy Bob Thornton kellett, hanem az HBO hagyományos hanyagolása, aminek köszönhetően a True Detective itt is lemaradt.
Legjobb alakítás minisorzatban vagy tévéfilmben (férfi) Billy Bob Thornton
2014 az ő visszatérésének éve volt és úgy nyert, hogy társát, Martin Freemant is jelölték. Az viszont örökre rejtély marad, hogy ezt a díjat miért nem a favágó szakállat növesztő Matthew McConaughey nyerte Rust Cohle alakításáért a True Detective-ben.
Legjobb alakítás minisorzatban vagy tévéfilmben (női) Maggie Gyllenhaal
A brit kémdrámát Maggie Gylleanhaal alakítása vitte a hátán, mindent elmond róla, hogy Gyllenhaal úgy lett a legjobb színésznő, hogy a The Honourable Womant nem is jelölték a legjobb minisorozatra.
Legjobb mellékszereplő sorozatban, minisorzatban vagy tévéfilmben (férfi): Matt Bomer
Nem mindenki mondhatja el magáról, hogy Alan Cumming, Jon Voigt és Bill Murray közül őt választották a legjobbnak. Ez történt Bomerrel, akinek köszönhetően az HBO legalább egy díjat hazavihetett az idei Aranyglóbuszról a The Normal Heart tévéfilmmel.
Legjobb mellékszereplő sorozatban, minisorzatban vagy tévéfilmben (női): Joanne Froggatt
Olyan nincs, hogy a Downton Abbey ne kapjon semmit, így lett Joanne Froggatt idén a legjobb női mellékszereplő a brit történelmi sorozatban. Pedig nagyon szurkoltunk Uzo Adubának, aki egymást követő második évben csúszott le erről a díjról, hiába játssza baromi jól Crazy Eyes karakterét az Orange Is The New Blackben.
gorillaso 2015.01.12. 07:28:20
DaveR 2015.01.12. 07:43:22
Dehogy Matthew McConaughey nem nyert, az érdekes...
Ja igen, és megemlékeznék még Tatiana Maslany-ról is, akit még jelölésre sem méltattak...de én kiosztok innét neki egy közönségdíjat..
Leadfoot 2015.01.12. 07:44:34
Én ezekkel a díjazottakkal viszonylag ki vagyok békülve, bár a Silicon Valley-nek nagyon szurkoltam.
doggfather · http://dogg-n-roll.blog.hu/ 2015.01.12. 08:04:12
(TUDOM, hogy azt elméletileg nem azért kapta, hanem a dbc-ért, de a true det. körüli média és valós hípe igen igen sokat segített neki maradjunk annyiban)
Gergőke88 2015.01.12. 08:21:16
ɐʇzsılıG soɹoʇoɯɹɐF 2015.01.12. 08:58:27
+1
Billy Bob nagyságrendekkel jobb mint Spacey.
Mettyúmekánági is rohadt sokat fejlődött, az oscárt be is nyelte szépen.
huncut_kata 2015.01.12. 09:00:33
Vipera01 2015.01.12. 11:00:12
Bruti · www.facebook.com/Brutistandup 2015.01.12. 11:00:52
Yooha · http://indafoto.hu/yooha/lego_architecture 2015.01.12. 12:36:40
phranxinatra 2015.01.12. 12:40:44
Madness87 2015.01.12. 16:15:33
kis.herceg 2015.01.12. 16:47:31
phranxinatra 2015.01.12. 17:22:25