Az a jó a modern televíziózásban, hogy (ésszerű korlátokon belül, az olyan extremitásoktól eltekintve, mint mondjuk, Magyarország) tökmindegy, egy sorozat hol készül, hiszen a rendelkezésre álló technikai eszközpark nagyjából ugyanolyan, így a minőségnek ebből a szempontból csak a büdzsé mérete szab korlátokat. A színészek ma már egy jó projektért elmennek a világ végére is, író meg annyi van a világon, mint égen a csillag. A végtermék minősége persze több dologtól is függ, de ha az ötlet, az alapkoncepció jó, és a sorozatot irányító kreatív brigád képes 10-13 vagy éppen 22 epizódon át fenntartani a figyelmet, akkor a siker sem marad el.
Nem kell már feltétlenül amerikai sorozatokat példaként állítani, az olyan európai produkciók, mint a Crossing Lines - Határtalanul, semmiben nem maradnak el tengerentúli társaiktól. A második évadát megkezdő nyomozós akciósorozat ráadásul a világ legegyszerűbb alapreceptjét használja azaz rendőrök vegzálnak gazembereket, és a 43. percben letartóztatják őket. Erre a kaptafára húzzák fel a jelenlegi globális sorozattermés legalább felét, így ha valaki ki akar tűnni az arctalan tömegtől, valami olyat kell mutatnia, amire odafigyelnek a nézők.
A Crossing Lines-ban ez a szereplőgárda és a helyszín. A előbbiben Donald Sutherland és Willem Fichtner viszi a prímet, de mellettük francia, olasz, ír és német színészek dolgoznak, akiket saját országukban pont úgy sztárolnak, mint Sutherlandet mondjuk Kanadában, így simán el lehet adni a sorozatot szinte minden európai országban. Utóbbi, mármint a helyszínek, dettó ezt segítik elő: ha választanom kell egy Detroitban játszódó krimi és egy Prágában vagy Párizsban, ne adj isten, Budapesten felvett másik között, nem sokat fogok habozni - már ha a többi faktor, ami az élvezeti értéket befolyásolja, stimmel.
Itt ezzel nincs gáz, még a mellékszerepekben is olyan arcok tűnek fel, mint Kim Coates, Ray Stevenson vagy Carrie-Ann Moss, szóval azok, akiket a Gyilkos elmékben vagy a CSI-ban bármikor láthatunk. A forgatókönyvek sem rosszabbak, mint a nagy amerikai sorozatoké, sőt, mivel egy évad itt 13 részes, a minőség magasabb is, hiszen nem 22 jó ötletet kell hozni egy évadban, csak feleannyit. A sorozat első évada az amerikaiaknál bukott, a világpiacon viszont volt annyira sikeres, hogy elkészülhetett a második kör is, amit az NBC ugyan már nem fog bemutatni, de ez nem érdekel már senkit.
A több ország bűnüldözőiből összeállított szupercsapat sztorija a második évad első részében az első cliffhangerjét tudja le, illetve kvázi rebootol, és újra felvázolja az alapszitut, szóval tökéletesen alkalmas arra, hogy az új nézőket berántsa. Ha valaki évente csak egy krimisorozatot akar megnézni, bátran válassza ezt, mert semmivel sem rosszabb, mint egy Gyilkos elmék vagy NCIS, sőt.
Hol látható: AXN, szerda esténként.
kulalak 2014.10.01. 00:47:12
David Mamet meg ingyen kitanítja őket, igaz?:)
Eino81 2014.10.01. 09:22:28
Már az első évadban is követtük, mikor melyik prágai helyszínt próbálnak meg eladni Hollandiában vagy másnak... Vicces :)
KrustytheClown 2014.10.01. 15:53:39
Eino81 2014.10.01. 16:06:42
KrustytheClown 2014.10.01. 16:21:46
ügyfélszolgálatos 2014.10.01. 18:38:15
sixx · http://comment.blog.hu 2014.10.01. 18:52:21
Eino81 2014.10.21. 08:48:51