2002-ben jött ki a Különvélemény, Philip K. Dick Minority Report című scifijének filmváltozata, amiben Tom Cruise a gondolatrendőrség tagjaként már előre tudta, ha valaki rosszban sántikált, és már azelőtt lekapcsolhatta a nyikhajt, mielőtt bármit elkövethetett volna. A sztori, hiába csak egy pár oldalas novella az alapja, tökéletes alapanyag lett volna egy sorozathoz, de 12 évvel ezelőtt épeszű ember nem volt, aki egy ilyen projekttel a tévéhez ment volna (még műsoron volt a Szeretünk, Raymond! a Dharma és Greg és a Will és Grace is), meg eleve, 2002-ben Spielberg nem foglalkozott a tévével.
Ma azonban a tévé az, ahol az igazán jó dolgokat meg lehet csinálni, már ha nem egy folytatásról, előzményfilmről vagy képregényadaptációról van szó, a kreatív munka 2007 óta leginkább itt folyik, és a legfrissebb aranykor csal nem akar véget érni. Spielberg Max Borenstein forgatókönyvíróval közösen fejleszti a sorozatot, saját, Amblin Television nevű cégénél. Borenstein írta a Godzillát és a King Kong-eőzményfilm Skull Islandet is.
A 2002-es filmet a kritikusok és a közönség is imádta, Cruise mellett Colin Farrell, Samantha Morton és Max von Sydow is szerepelt benne. A sorozat valószínűleg egy elit PreCrime-egységről szólna, egyfajta moszta of da week stílben, bár elképzelhető, hogy lehetne egy nagy átívelő szálat is belerakni a prekogokról. Spielberg állítólag nagyon komolyan veszi a projektet és szeretne egy nagy bevet leigazolni a főszerepre, mint ahogy az Extanra idén meg tudta nyerni Halle Berryt is, ugye. Engem érdekelne a történet, hajrá.
stoppos76 2014.09.02. 11:30:00
Giggsy · http://sgtgiggsy.blogspot.hu 2014.09.02. 11:32:48
Cruise a kornak megfelelő normál nyomozó volt, aki a három jövőbe látó látnok által előre megjósolt bűneseteket megakadályozó csapatot vezetett. A film és a novella elején is elmagyarázzák, hogy NEM a szándékot látják, ezért is tudnak megakadályozni olyan gyilkosságokat, amikről még maguk az elkövetők sem tudják, hogy el fogják követni őket.
Konkrétan a jövőbelátás körül forgott a film, és a jövőbe látás jelen cselekedetekre gyakorolt hatásáról a novella. Gondolotaolvasásról egy kurva szó nem volt soha.
2014.09.02. 12:38:36
Giggsy · http://sgtgiggsy.blogspot.hu 2014.09.02. 13:09:53
A film és a novella közti legnagyobb különbség az, hogy amíg a novella főszereplője elköveti a megjósolt gyilkosságot, hogy ezáltal megvédje a programot, a film a három prekog eredettörténetébe magyarázott bele mindenféle érzelmi szálat. A novellában a különvélemény úgy alakult ki, hogy az első prekog látta, amint a főszereplő, találkozva az áldozattal aki a program megsemmisítésére tör, gyilkossá válik. A második prekog azt látta, hogy az első jóslata miatt a találkozás soha nem valósul meg, mivel a főszereplő menekülni kényszerül. A harmadik pedig azt látta, hogy mivel ha a főszereplő NEM végezne az áldozattal, akkor az igazolná a program fals mivoltát, a főszereplő mégis megöli a másik fickót.
A jövőbelátás annyira központi témája az egésznek, hogy nem is értem hogy lehet ide keverni a gondolatolvasást, miközben a potencionális gyilkosokat gyakran már az előtt lekapcsolják, hogy egyáltalán GONDOLHATNÁNAK a gyilkosságra.
ScooHu 2014.09.02. 13:24:51
Amúgy nem tudom, hogy lesz ebből sorozat, hiszen minden bűntettet megakadályoznak, így vagy annyira előzmény lesz, hogy még nem 100%-os a rendszer, vagy pedig a film és a könyv eseményeit követik, csak jóval hosszabban elhúzva.
retrodj · http://retrodj.blog.hu/ 2014.09.02. 17:28:14
Bocsi, nem kötözködés:
"a legfrissebb aranykor [b]csal[/b] nem akar véget"
Amúgy nagyon várós lesz. Cruise egyik legjobb alakítása volt ez a főszerep.
Fedor · http://fedor.blog.hu/ 2014.09.03. 13:28:28