Ahogyan minden sikeres franchise, úgy a Trónok harca is felkeltette a játékfejlesztők érdeklődését, de amennyire zseniálisak a regények és a tévésorozat, annyira gyengék a videojátékok. Pedig Westeros (és Essos) világában óriási potenciál rejlik, szinte bármilyen műfajra átültethető, legyen szó akciójátékról, stratégiáról vagy RPG-ről.
Én az a tipikus megszállott vagyok, aki ha egyszer rákattan egy franchise-ra, akkor annak minden egyes részletét tudni akarja. Szerencsére ma már egyre több alkotó és stúdió veszi észre, hogy a jövő a multiplatformos történetvezetésben van, ahogyan például a Marvel-filmek egy világban játszódnak az Agents of Shielddel vagy a Mass Effect-videojáték, amiből készült képregény, anime és tabletjáték, mind ugyanabban az univerzumban játszódnak, és néhol érintkeznek is egymással.
A Trónok harca-franchise ezt viszonylag korán észrevette, Martin pedig gond nélkül belement, hogy minden Trónok harca címszó alatt megjelenő történet a könyvek kánonjába tartozzanak. Ez az eddigi egyetlen pozitívuma az összes megjelent játéknak, hiszen a történeten kívül mindegyik óriási csalódást okozott.
A Game of Thrones: Genesis
A francia Cyanide stúdió volt a leggyorsabb, aki még idő előtt meglovagolta az óriási Trónok harca-mániát. A Genesis azonban egy bántóan egyszerű, a legalapabb rendszerre épülő stratégiai játék, ami a könyvek története előtt 1000 évvel játszódik, amikor Nymeria először felfedezte Westerost. Képzeljük el az Age of Empirest, csak itt nagy seregek helyett a cselszövésre és kémkedésre helyezték a hangsúlyt. Ez alapvetően állati jól hangzik, de valójában egy tök egyszerű kő-papír-olló mechanizmusról van szó, vagyis a kezdeti izgalom után ugyanazok a köröket futjuk újra és újra.
saját tapasztalat: talán összesen, ha négy órát játszottam vele, de annyira borzalmasan unalmas volt, hogy részletes történet hiányában inkább hagytam a francba.
- csúnya
- unalmas
- gyenge történet
- a Trónok harca komplex világának teljes kihasználatlansága
- jó ötletek elbaltázása
- de legalább megtudunk valamit Westeros keletkezéséről és bejárhatjuk a térképet
Game of Thrones
Ha nem lett volna elég a borzalmas RTS, a francia Cyanide kiadott egy akció-RPG-t is. Egy falra száműzött bőrváltóval és egy Essosról visszatért R'hllor-követővel vagyunk, akikkel fejlődhetünk, harcolhatunk és többválaszos dialógusokba keveredhetünk. Ez már jóval izgalmasabb, mint az előző játék, azonban a kiemelkedő, részletes és fantasztikusan megírt - nem mellesleg kánon - történeten kívül minden más egyszerűen borzalmas.
saját tapasztalat: imádtam a történetet és a két karaktert és azt, hogy többféleképpen végződhet egy-egy beszélgetés vagy küldetés. a játékmechanika azonban katasztrófális, az animáció ócska és nagyon ronda, a szinkron nevetséges és a játék végén a semmiből egyszer csak akkorát ugrik a nehézség, hogy több órányi szenvedés után sem tudtam tovább vinni a játékot. pedig a történt miatt megérte volna.
- csúnya
- viszonylag izgalmas, részletes harc- és fejlődésrendszer, ami hamar repetetívvé válik
- két remek, részletes, jól felépített főszereplő
- a Trónok harca világába remekül illeszkedő történet és mellékszereplők
- több ismert karakter feltűnése
- de, mint akció-RPG csúnyán megbukik
- sok jó ötlet, gyengén kiviteletve
- rengeteg bug
- többféle kiemenetele lehet a történetnek
- egy jó sztoriért több óra kínszenvedés
- az a frusztráló érzés, hogy egy rendes fejlesztőcsapat ebből akár az év RPG-jét csinálhatta volna
Game of Thrones Ascent
Az mindent elmond, hogy az eredeti Trónok harca hangulatot leginkább egy ingyenes Facebook-játék találta el. Az Ascentben létrehozhatjuk a saját házunkat és esküt tehetünk a nagyobb házak valamelyikének. Social game révén nem igazán beszélhetünk látványos grafikáról, de ebben az esetben annyira nem is lényeges. A saját kis városkánk fejlesztése, a házunk hírnevének öregbítése, saját harcosok felkutatása és a fontos diplomáciai kapcsolatok ápolása tényleg megadja a Trónók harca-hangulatot, a küldetések is főleg ezekre alapoznak. Freemium játék révén sajnos minden cselekvés valós időbe telik, vagyis ha egy küldetés (ami kb. két gombnyomást jelent) 12 órás, akkor vagy várunk 12 órát, vagy valós pénzt fizetve másodpercekre csökkentjük. Ez egy bevett szokás a freemium játékoknál, ez van.
saját tapasztalat: nem akarok rendszeresen több ezer forintokat költeni egy Facebook-játékra, ezért egy idő után abbahagytam az Ascentet, pedig legalább 1-2 hónapig naponta lekötött pár órára. A saját kis városunk fejlesztése, a harcosaink felfogadása és a párbeszédek tényleg jól ki lettek dolgozva, azonban az állandó várakozási idő hamar elveszi az ember kedvét. még így is elég sokáig toltam mielőtt meguntam, aztán amikor megint játszani akartam vele, a Facebook letiltotta az adatlapomat, ezzel elvesztve minden eddig progressziómat. Ja, és a social game résznek semmi értelme sincs, nem fogok ismerősöknek meghívót küldeni, idegen emberekkel meg szenvedjen, akinek két anyja van.
- saját ház felépítése
- lehet a házadnak saját címere
- interakció más házakkal, majd a könyvből megismert nagyobbakkal
- diplomácia, áskálódás, politika
- sajnos lassú, többször lefagy vagy kidob
- Facebook-játék :(
- túl sokat kell várni a dolgokra, kivéve ha fizetsz
- inkább fejlesztettek volna ebből egy rendes stratégiai játékot, freemiumos pöcsölés helyett
- még így is a legjobb Trónok harca-játék eddig
Mik jönnek még?
A közeljövőben még két Trónok harca-játékra lehet számítani, ezek közül az egyikről, nagyon gyanús, hogy óriási siker lesz. A Telltale ugyanis (VÉGRE) megkapta a jogokat, hogy a zseniális Walking Dead (és a nem kevésbé zseniális Wolf Among Us) után, a Trónok harca világában is készíthessen point-and-click játékot. A stúdió az utóbbi évek egyik sikertörténete, akiknek sikerült elmosni az interaktív epizód és a videojáték közti határt, egy harmadik műfajt lérehozva a már rég ismert point-and-click formulából. Azt már lehet tudni, hogy nem előzmény lesz, hanem a mostani történésekkel párhuzamosan játszódik. Az eddigi játékaikat ismerve óriási százalékban fog párbeszédekre, cselszövésekre, diplomáciára és nehéz döntésekre fókuszálni, amit már megpróbáltak ugye korábban, csak a Telltale-nek ez remek írókkal és szinkronszínészekkel már többször is sikerült. Egyértelműen ezt várjuk a legjobban.
A másik egy MMORPG Game of Thrones: Seven Kingdoms címmel. Fogalmam sincs miért gondolják a játékstúdiók, hogy még mindig ekkora igény lenne a klasszikus MMO-kra, mindenesetre lesz már Trónok harcás is, ha DC-képregényes, Elder Scrollos vagy éppen a World of Warcraft nem lenne elég. Ráadásul egy gigastúdiónak nem nagyon nevezhető német fejlesztőcsapat készíti, és láthattuk, mire képesek az európaiak, ha a Trónok harcáról és a videojátékokról van szó. Kifejezetten játékos-játékos elleni módra lesz kihegyezve és lehet majd, várakat, kastélyokat és településeket elfoglalni, házakba tömörülni és esküt tenni a három nagy ház valamelyikének. Igen, mindössze három (Baratheon, Stark, Lannister), ami vagy óriási baromságnak tűnik vagy csak egy későbbi pénzes kiegészítés előfutárának egy olyan játéktól, aminek hét királyság az alcíme. Ja, azt mondtam már, hogy az egész böngészőn keresztül fut majd?
dm996 (törölt) 2014.04.08. 00:13:07
EwanNoble 2024.08.21. 11:21:42
De ha már játékoknál tartunk, nemrég felfedeztem egy új oldalt, amely kifejezetten érdekelhet téged is, ha szereted a kaszinójátékokat. A bet-match.io/hu/ oldalon nemcsak sportfogadásokat kínálnak, hanem egy integrált kaszinót is, ahol rengeteg különböző slotot, klasszikus asztali játékokat, mint a blackjack és a rulett, valamint élő osztós játékokat is találsz, mindezt biztonságos és átlátható környezetben.
Próbáld ki, ha szereted az ilyen típusú szórakozást, és hátha hamarosan találkozunk egy Trónok harca videojátékban is!
jegoba6923 2024.09.25. 16:02:00
Ez tényleg jó kérdés, hogy miért nincs még egy igazán nagy, teljes értékű videójáték a Trónok harca világából. Rengeteg lehetőség lenne benne, hiszen a sorozatban megtalálható összetett karakterek, politikai intrikák és hatalmas csaták mind adhatnának egy epikus játékélményt. Egy olyan nyílt világú RPG játék, mint a Witcher 3, tökéletesen illene Westeros világába. Talán az időigényes fejlesztés, a licenszek körüli bonyodalmak, vagy az, hogy a sorozat vége megosztotta a rajongókat, lehet az ok. De remélem, hogy egyszer csak meglepnek minket valami igazán nagy projekttel, ami végre méltó lesz a sorozathoz.
Eközben, ha már szóba került a játék és a szórakozás, ajánlom figyelmetekbe a mezogepgyartok.hu/ oldalt, ahol rengeteg érdekes lehetőség vár, például fogadásokhoz is. Én a Betmatch platformot ajánlom, ahol számos sporteseményre lehet fogadni, és fantasztikus bónuszokkal várják az új játékosokat. Nagyszerű lehetőséget biztosít arra, hogy a kedvenc sportjaidra fogadj, miközben élvezed az izgalmas élményt!
krisztinabarna 2024.10.19. 18:28:29