Miközben a kábelcsatornákon újabb NCIS- és CSI-spinoffoktól várják a nézettséget, az egyre agresszívabban előrenyomuló kábelpiac olyan minősági sorozatokat termel ki a semmiből, hogy az ember csak keresi az állát egyre. Vikings, True Detective, American Horror Story, Bates Motel, The Walking Dead - csak hogy pár, a közelmúltban indult nagyszerű kábelsorozatot hozzunk példának, és igen, ebbe a sorba tartozik a The Americans, az FX hidegháború alatt játszódó kémes sorozata, ami február 26-án igencsak ott és úgy folytatja a második évaddal, ahol az első abbahagyta.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
fran7 2014.02.19. 17:33:35
saks 2014.02.20. 08:10:01
fran7 2014.02.20. 09:03:23
TrollSlayer 2014.02.20. 09:10:55
saks 2014.02.20. 09:24:58
De az ellenpéldákat is tudnám sorolni, ahol érdekes a koncepció, jók a színészek, a megvalósítással sincs gond, de valamiért mégsem működik -> valahogy nem áll össze.
fran7 2014.02.20. 09:47:23
noelisha 2014.02.20. 12:54:46
Először is, ha egy mozifilmet nézünk, akkor ott van lehetőség a színészeknek karakterek felépítésére, kibontására, de én szerintem még ez sem elég. A mozifilmeknél is egyre inkább azt vesszük észre, hogy egyre hosszabbak, három óra, esetleg még több. Legutóbbi példa nekem erre az American Hustle volt, hosszú volt, jó is volt, de... a karakterek kidolgozása nekem nem volt elegendő. Nem volt elég mély.
Arra gondoltam közben, ebből lehetett volna egy jobb filmet, vagy inkább egy jobb sorozatot készíteni. Mert maga a történet az valóban érdekes volt.
Sorozatban "ráérnek", mehet nagyon lassan, viszont jobban megismerjük a karaktereket.
A másik az idő.
Nekem az idő drága, sokat dolgozom és emellett még rengeteg másra is kell szakítanom belőle, de belefér egy-egy sorozat, vagy ritkábban egy film is. Ilyenkor inkább olyan választunk, aminek lehet várni a következő részét, mert a cselekmény folytatódik.
Persze szoktunk darálni is, átívelőst darálni igazán élvezet. :)
Természetesen ennek rögtön ott a másik fele, hogy van, aki kikapcsolódásképpen szereti az olyan sorozatokat, amikben a 40. percében már tudjuk ki a gyilkos, és nem kell vele "többet foglalkozni".
A harmadik pedig, ahogy írtátok is, az ízlés. Kinek mi tetszik, kinek mi jön be. Kit mi köt le.
Azért, ha egy sorozat jól megy, akkor előbb utóbb megérkezik oda is az átívelő szál :)
Szerintem az utóbbi idők egyik legjobb átívelőse a Broadchurch volt. Úgy mindenhogy. Egyrészt elfogult vagyok, mert egyik kedvenc színészem David Tennant, másrészt pedig, az első rész felénél megéreztem, hogy ki a tettes, de nem akartam elhinni :-) mert egyáltalán nem volt logikus, nem volt értelme. Persze közben kb. hatszor változott a véleményem, de mégis, az első megérzés volt az igazi :)
A The Americans-t is szeretem, nagyon is.
fran7 2014.02.20. 14:20:37
noelisha 2014.02.20. 14:38:23
És így mennyi ideig tartott a film?
És ha nem állította volna meg és nem magyaráz öt percet, akkor nem lehet, hogy nem jött volna neked át?
Egyébként igen, a JÓ rendezőknek elég a 3 mp. De ilyen szerintem annyira nem sok van.
Ha elmagyarázzák, akkor elveszik annak a varázsa, hogy te magad jössz rá, hogy most mivaaaan?
Azzal viszont tökéletesen egyetértek, hogy a hype sok sorozatnál túlzás.
Viszont ez sok sorozat (és film!) esetében színtiszta marketing...
Egyébként pl. én a Killinget sem néztem, unalmas volt az első rész, mindenki csak sírt-rítt, és nem érdekelt annyira, hogy ki a tettes, hogy nézzem tovább.
Meg szerintem az is fontos, hogy kit milyen "idegállapotában" talál meg egy-egy sorozat.
:)
fran7 2014.02.20. 14:55:13