A network tévék fejeseinek egyre nehezebb dolga van az Emmy-díjakat tekintve: nem elég, hogy a négy nagy (CBS, ABC, NBC, Fox) legfontosabb kategóriákban szinte csak a legjobb vígjátékok közt tud labdába rúgni a kábelsorozatok mellett, jövőre újabb ellenfelet kapnak a Netflix nemrég bemutatott és némiképp joggal agyonsztárolt House of Cards című sorozata képében. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy az évekkel ezelőtt elkaszált kultsitcom, az Arrested Development új évadát is ők vetítik, szóval érthető, hogy gyöngyöznek a homlokok a tévészékházakban.
A dolog persze nem új keletű, a tévéakadémia 2008-ban változtatta meg szabályzatát úgy, hogy a nem hagyományos csatornákon terjesztett tartalom is versenybe szállhasson a tévés Oscar-díjért. Ilyen jelentős változást utoljára 1988-ban eszközöltek a szabályrendszeren, akkor pont a kábelsorozatokat szabadították rá a network tévékre, igaz, eleinte nem túl nagy sikerrel, mert a trónkövetelők első hat évben egyetlen Emmy-t sem nyertek. A többit tudjuk, a legjobb dráma versenyében az utolsó évtizedben jó, ha két nem kábelsorozat tudott nyerni.
A digitális kontent sem jelentett különösebb veszélyt az első öt évben, egy nagy kategóriában sem jelöltek egyetlen olyan epizódot sem, amit nem a megszokott módszerekkel juttatott el a gyártó a fogyasztókhoz - ennek oka nagyjából az, hogy eddig senki nem volt annyira őrült, hogy egy nem tévében bemutatásra kerülő sorozatra százmillió dollárt költene, mint azt tette a Netflix. Az olcsó húsnak híg a leve tétel (illetve annak ellentettjének) abszolút beigazolása persze az lenne, ha a következő Emmy-gálán a Netflix begyűjtene pár díjat (a legjobb dráma és legjobb férfi főszereplő kategóriát simán viheti).
radarr · http://radarblog.blog.hu/ 2013.02.21. 19:14:35