Soha nem titkoltam, hogy jobban szeretem az olyan rendőrös sorozatokat, amik próbálnak legalább bizonyos mértékig a valóságba gyökerező képi világgal, karakterekkel és ügyekkel operálni - ezért (is) imádtam a Kemény zsarukat, és rántott be az első epizódtól kezdve a Southland, aminél realisztikusabb sorozat mostanában nem nagyon van a képernyőn. Spoileresen folytatjuk.
A harmadik évad kezdete nekem - winnie kollégával ellentétben - nem tűnt sem laposnak, sem iskolásnak, pont olyan feszült és zsigerekre ható volt, mint az előző két évad bármelyik epizódja. A második-harmadik rész még erre is rátett egy lapáttal, azokat a cliffhangereket, amiket a készítők behajigálnak, esküszöm tanítani lehetne. Amikor a harmadik epizódban Shawn Hatosy karakterének kezd elgurulni a gyógyszere, és a saját házának is bebassza az ablakát egy téglával, szinte remegtem az idegességtől, komolyan, ennyire régen éreztem együtt sorozatkarakterrel, mint vele, pedig nálam minden rendben van családi vonalon, kösz a kérdést.
A legutóbbi rész az első jelenettel felültetett a hullámvasútra, a csurom vér Hatosy, ahogy ott ül a kórház folyosóján előrevetítette, hogy valami csúnyáén szarni megy azon a napon, amiről szólt a történet. A szálak szépen kapcsolódtak egymáshoz, jó volt az idétlen zsarupáros bevezetése is, bár Regina King karakteréből egy paraszthajszálnyit visszavehetnének, legalábbis az állandó szemforgatásból, mert rohadt unalmas kezd lenni - miközben a nő nagyon jól játszik, és megérdemelne egy olyan szálat, amiben a dráma középpontjában ő áll.
Sejtésem nem volt, ki lesz az, akinek a vére Hatosy dzsekijét itatja majd, tippeltem én a feleségre (elvetél a nagy idegeskedésben), az új faszira (megitta az összes sört, a rendőr meg agyonverte) és a tanúra is, aki csak a tesója noszogatására merte azonosítani a gyilkost (hogy aztán a végén kiderüljön, ő is csak egy szimpla banger chick). Arra viszont egy percig sem számítottam, hogy ennyire odavág majd az utolsó tíz perc, arra meg végképp nem, hogy szívfájdalom nélkül kiírták a sorozatból Kevin Alejandro karakterét, ráadásul nem is hősiesen, hanem jól agyonverették pár gengszterrel.
Alejandro nem azért távozott, mert a True Bloodban kapott szerepet, hanem mert az írók jelezni akarták a nézőknek: a Southlandben, csakúgy, mint az utcán, egy rendőr sincs biztonságban. A sorozat eleve olyan történeteket dolgoz fel, melyeket a Los Angeles-i rendőrségnél szolgáló járőrök és detektívek mesélnek el a producereknek, így a realizmusra nem lehet panaszunk. Nálam eddig az év legjobb sorozatepizódja, a közelébe sem érhet egyelőre semmi.
LFL_93 2011.01.28. 16:40:16
Amúgy tényleg hihetetlen durva volt a negyedik rész, nagyon várom már a jövőheti epizódot.
napocskin9 2011.01.28. 17:54:58
Hihetetlen jó az egész. Még azok a szereplők is, akik amúgy idegesítenek, mint Lydia új partnere. Persze ő úgy idegesítő, hogy azt akarják, hogy az legyen.
symor 2011.01.29. 06:18:49
Lényeg a lényeg, lehet kötözködni, hogy az évadnyitója laposabb volt a mostani, leghosszabb szezonnak, de az azt követő részek, hát apám! Azok aztán megmutatták mi a mérce a reális utcai zsarutörténetek kínálatában.
Állítom a Southlandnél nincs jelenleg jobb, hasonló témájú sorozat a palettán. Simán felnőttként kezeli a műfajt és van pofája az öncenzúrát a csúnya valóságról stíluselemmé tennie ebben a nagyszerű színvonalban :)
Bruti · www.facebook.com/Brutistandup 2011.02.01. 01:48:27
J.Z 2011.02.02. 00:04:23
Yulii 2011.02.18. 13:28:44