A falusi vérszívók nagyon erős nézettségi adatokat produkálnak az HBO-nak, amikor azonban a szindikátusi sugárzásról, azaz a más csatornán való ismétlésről esik szó, ők is csak a vállukat vonogatják. Más kábelesek vehetik majd meg a True Blood epizódjait, és azért várható némi tolongás a show körül, hisz a Szex és New York óta egyik produkciójuk sem szakított ekkorát. Egy-egy részt cirka 12 millióan követnek figyelemmel, hátha Bill és Sookie dug egyet, vagy izzadtan küzdenek a vérfarkasok hadai ellen.
A sorozat népszerűsége tehát rendkívül kelendővé teszi a műsort, azonban van néhány tényező, ami megbuktathatja a sikeres ismétléseket. Nem feltétlenül a brutális szexjelenetekről és leszakadt fejekről van itt szó.
Az HBO sorozatai arról híresek, hogy általában elég jó adatokat produkáltak más csatornáknál is, viszont sokszor nem voltak képesek felnőni a vásárlói igényekhez. A legfrissebb példa talán a hollywoodi betyárokhoz, az Entourage legénységéhez köthető, akik a Spike Tv-n buktak el. Januárban történt a felvásárlás, a cél is csak az erőfitogatatás volt, így négy különböző estén is bebizonyosodott, hogy a csatorna célközönsége nem igazán ugrál azért, hogy újranézze az epizódokat.
Persze nem csak Vincent Chase-ék szívták így meg, ott volt például a Six Feet Under, amit betyár áron adtak el, a Bravo 250 000 dollárt fizetett részenként, az elvárásoknak viszont korántsem tudtak megfelelni. A The Sopranos esete különösen szívfájdító lehetett az A&E számára, ugyanis miután 2,6 millióért egyesével felvásárolták a részeket, a premierre 4,4 millió ember volt kíváncsi. Aztán két hónap elteltével ez a szám alig felére fogyatkozott, annyi haszna viszont volt, hogy új nézőket és hirdetőket csábított a csatornához.
A legnagyobb sikert a TBS aratta, amikor is felvásárolták a Szex és New York részeit, amik ugye külön-külön is remekül megállják a helyüket. A csatorna 700 000-et fizetett részenként, és jó üzletnek bizonyult az ötlet. Itt jön ugye az a problémakör, hogy egy olyan sorozat, ami csak lazán kapcsolódó sztoriszálat visz magával, könnyebben eladható. Gondolunk itt az NCIS vagy a CSI franchise-ra. A vásárlóknak mind a Lost, mind a 24 szindikátusi sugárzása igen nagy bukta volt eddig. Az meg, hogy nagyon korán megvásárolhatók a műsorok DVD-n, külön nem tesz jót a megegyezéseknek.
Emellett még több buktató várja azokat, akik HBO-s sorozatokat vásárolnának. A kábelcsatorna 13 részes évadokkal operál, ami az országos tévéken sugárzott 24-es epizódszámhoz képest nagyon kevés. Ez azt jelenti, hogy heti 1-2 ismétlést lehet tolni, máskülönben nagyon gyorsan átpörgetik az évadot. Emlékszünk arra, hogy idehaza a Cool is milyen elképesztő tempóban vetítette a Chuckot és az Agymenőket? Kicsit más tészta, de ugyanez a probléma gyökere. A Spike is csak reménykedhet, hogy a napi Entourage-adag azért hozni fogja a nézőket.
Az utolsó kérdés a tartalomra vonatkozik, hisz sokszor megcenzúrázzák az erősebb jeleneteket, így sokan morgolódtak a The Sopranos A&E-s változatán is. Valljuk be, a True Blood azért nem lenne ugyanaz kicsavart testrészek és vérben úszó szex nélkül. Az HBO 800 ezerért akarja lepasszolni a show-t részenként, a kisebb kábeleseknek pedig meg kell gondolniuk, hogy beinvitálják-e a csöcsös vámpírokat. Mert aztán nagy lesz a meglepetés, ha a földön fekszenek kiszívott nyakkal, az éjszakában meg valaki azt üvölti: "Sookie!".
Istyum 2010.08.27. 14:24:41
fotelban · http://www.hangzorro.hu 2010.08.30. 08:53:45
Teru 2010.08.30. 12:27:43