Kövérség. A modern, fogyasztói társadalom egyik legrettegettebb fogalma, ami főleg a nők körében szedi az áldozatait. A nyugati generáció ugye reggel fut, este kondizik, közben pedig mindenféle zöldséggel tömik magukat. Az igazság azonban az, hogy például a jenkik közt is rendkívül sok a betegesen elhízott fiatal, akik mialatt a Gossip Girl Serena van der Woodsen-jeit lesik, degeszre eszik magukat. Aztán könnyezve látják, hogy a Happy Meal nem is annyira vicces kaja. Az ABC Family az ő problémáikat és életvitelüket célozta meg, és bizony le kell szögezni, hogy ehhez a sorozathoz szükséges egy kis empátia és tolerancia is. Csak az fáradjon tovább, aki vissza tudja fogni magát.
A történet egy önfejlesztő táborban kezdődik el, ahol éppen a beköltözés zajlik és a frissen érkezett arcok ismerkednek egymással. Nem kiscserkészekről van szó, így korántsem elcsépelt a téma, amikor pedig a gyanútlan néző meglátja a 100+ kilós emberkéket, az érzékenyebb fajtája már rohan is el. Nem érdemes, mert a nyáltenger alatt, ami a sorozatot övezi, van némi mondanivaló is. Főszereplőnk a lázadó természetű Will, aki a korszellemnek megfelelően kissé emós, és nem gondolja meg kétszer, hogy neki rohanjon-e fejjel a falnak. Hadakozik, hogy ő bizony nem fog lefogyni és van annyi lélekjelenléte, hogy kiszúr a hely "jócsajával", aki azért a többséghez képest szolidabb.
Megy a siránkozás, tapétázzák modellekkel a falat a lefogyni vágyók, de a tréning lényege az önizzasztás, így vezetőre is szükség van, aki kontrollálja. Ezen a ponton kapunk egy kiképző-párt, akik már az első percekben elég jól szadizzák áldozataikat, valamint Gina Torrest, mint nagyfőnököt. Hoppá, itt azért megszalad a gépszíj, hisz a színésznőt olyan műsorokban láthattuk eddig, mint a Firefly, a Gossip Girl vagy az Alias. Egyértelműen ő a húzónév a pilotban és meglepő, hogy elvállalt egy, a családi csatorna által finanszírozott sorozatot. A dráma tehát megvan, öt percenként akarja otthagyni valaki a helyet, míg a többiek magukkal harcolnak. Ahogy mi is kezdetben az előítéletekkel.
Mert valljuk be, az átlagember megnézi azokat, akik egy picit is elütnek a modern társadalom elvárásaitól, szóval kell egy fokú tolerancia, hogy le tudjon ülni az ember a Huge elé. Az ötletet tekintve megsüvegelendő, hogy bele mertek vágni a készítők a megvalósításba, a női nézők pedig - az első nézettségi adatok tanulsága szerint is - harapnak erre a témára, hisz a legtöbben folyton a súlyukkal bíbelődnek. A szereplőket elnézve a legtöbben csendben maradnak egy időre, a többiek meg talán támaszt kaphatnak a fogyáshoz. Értékelés: 6/10. Kellemes darab, a megszokottól eltérő karakterekkel, akik rámutatnak arra, hogy senki sem tökéletes, de megváltozni sose késő.
a mentalista · http://www.sorozatoskodjunk.blog.hu 2010.07.02. 12:00:39
ugyan, alig pár százalékkal maradnak csak le a férfiak...egész emberséget fenyegető gond ez, és érthetetlen is. Nagyon sok lehetőség a sportolásra és a megfelelő életmódra...és a sport, az jó :)
Gerusz · http://gerusz.blogspot.com 2010.07.02. 16:22:44
Ez az egyre nagyobb gond, hogy már egyre többen gondolják normálisnak a 100+ kilót. 210 centihez valóban normális, de 170-hez már kevésbé...
Neton 2010.07.03. 18:17:34