Amikor a Starz nevű, főleg férfiaknak szóló programokra szakosodott amerikai kábelcsatorna bejelentette, hogy minden idők legvéresebb tévésorozatát fogja majd elkészíteni Spartacus: Vér és homok címmel, nem sokan vették őket komolyan, hiszen a Starz az AMC, a TNT vagy a USA Network kistesójának számított, aki ugyan szeretett volna odaférni a húsosfazékhoz, de nem jött össze neki soha. Aztán amikor bemutatkozott a sorozat, mindenki elgondolkodott, majd amikor a nézettség a premier után nemhogy csökkent volna, de folyamatosan emelkedett (egészen a fináléig), elkezdték komolyan venni a csatornát.
A sorozat főszereplője, Andy Whitfield egy nagyon szimpatikus, a magánéletben csendes, kissé visszahúzódó figura (bezzeg Spartacus, ugye), akit az első évad forgatása közben ért a hír, miszerint nonhodgkin limfómája van (egyfajta rák), ami azonnali kezelést igényel. A második évad forgatása így csúszik egy kicsit, de azóta Whitfierld szerencsésen felgyógyult, és már tünetmentes. Az alábbi interjút és videókat a jófejségből ismét jelesre vizsgázó HBO-tól kaptuk, köszönjük.
Mi vonzotta a szerepben? A verekedések?
AW: A verekedés, persze.
Kifejtené?
Ki mondana nemet egy ilyen felkérésre? A főszerepet kaptam meg, így garantált, hogy jól fogok kinézni, hogy a sorozatot körém építik fel, az én karakteremre és küzdelmére helyezik a hangsúlyt. Ráadásul a sorozat tele van jó nőkkel.
Mesélne a felkészítésről? Milyen edzésmódszerrel lett önből gladiátor?
Elég brutális volt, mondhatom. Egy gladiátor-tábornak nevezett kiképzőközpontba kellett mennem minden nap, ahol napi legalább négy órában rúgták szét a seggem. Az első napom két nappal a szerződés aláírása után volt, és rögtön beledobtak a mély vízbe. kaszkadőrökkel, kigyúrt pasikkal kellett gyakrolnom a mozdulatokat órákon át. Meg kellett tanulnom bánni a karddal, a lándzsával, az összes korabeli eszközzel. A kiképzés első hónapjának a végén döbbentem rá, hogy ennek soha nem lesz vége, hiszen a forgatás nyolc hónapon át tart, és nem ereszthetek le.
Színészként nem érezte magát keretek közé szorítva azzal, hogy külső felvételek, díszletek nem is nagyon vannak a sorozatban, hiszen mindent zöld háttér előtt vettek fel?
Nem, mer a stúdió és a színpad, ahol forgattunk, hatalmas volt, ráadásul a forgatókönyvek annyira jól sikerültek, hogy nem a külsőségekre, hanem a történetre figyeltünk oda. Az írók kiváló munkát végeztek, nagyon sokat köszönhetek és köszönök is nekik. Ha pedig a jó oldalát nézzük a dolognak: ezen a forgatáson egy percet nem álltunk az esőben.
Egy kérdés a történetről: a negyedik epizódban úgy tűnt, hogy Spartacus és Crixus kezdenek megbékélni egymással. A finéléra barátok lesznek?
Nézze meg az ötödik részt! De igaza van, ez egy klasszikus téma, a két dudás egy csárdában egy verziója. Barátok lesznk? Maradnak ellenségek? Melyikük éli túl a másikat? Spartacus, Crixusszal ellentétben nem az egyéni sikerért, a dicsőségért harcol, így a két férfi értékrendje nagyon különböző. Ezek az alapvető differenciák garantálják a kettőjük közötti feszültséget.
Mit érzett, amikor meghallotta a diagnózist?
Az első megdöbbenés után - hiszen egy fiatal, életerős ember vagyok - az zavart a legjobban, hogy el kell halasszuk a második forgatását, mert be kell vonulnom a kórházba. Irgalmatlanul zavart, hogy egy ilyen sikeres első évad után nem tudtunk azonnal belekezdeni a másodikba, de tudomásul vettem, hogy csak a gyógyulásra, saját magamra kell koncentrálnom. Most, hogy felgyógyultam, kezdhetem a tréninget előről, amit ha hiszik, ha nem, már alig várok.
A Spartacus: Vér és homok keddenként este 10-től látható az HBO műsorán.
BigLuke 2010.06.23. 14:00:18
crossfit.blog.hu/2009/12/27/spartacus_blood_and_sand_es_metabolikus_komplexek
www.starz.com/originals/spartacus/screeningroom/Pages/screeningroom.aspx#/spartacus:-blood-and-sand---gladiator-camp/