Az American Idol, az USA legnézettebb tévéműsora úgy zárta az évadot, ahogy azt sejteni lehetett: a másfél órás finálé tulajdonképpen nem is a két döntősről szólt, hanem egy szókimondó, cinikus angol csávóról, aki kedden este ült utoljára a zsűriasztal mellett. A győztesről is szó lesz a posztban, csak naprakészen tessék klikkolni.
Először essünk túl a lényegen: az amerikai közvélemény ostoba, mert nem képes a felszínes külsőségeken felülemelkedve, csak és kizárólag a tehetség alapján szavazni, ezárt nem nyerhetett az a Crystal Bowersox, akinek olyan hangja van, amilyet ebben a műsorban Carrie Underwood óta nem hallottunk. Nincs nekem semmi bajom a nyertes Lee-vel, csak pont úgy érzem magam, mint tavaly, amikor Adam Lambertnek kellett volna nyernie, de a tinilányok befuttatták a másik, tök jellegtelen csávót - azóta mondjuk Lambert nagyobb sikereket ér el, így tökmindegy, csak az igazságérzetem háborog.
A műsor úgy épült fel, mint az eddigiek, a 12 döntős énekelgetett duetteket olyan sztárokkal, mint Alice Cooper, Hall and Oates, Bret Michaels, a Chicago vagy Christina Aguilera, ezek arra voltak jók, hogy kiderüljön: a kiesettek joggal nem jutottak el odáig, ahová Crystal és Lee igen, no meg arra, hogy megtudjuk, Bret még mindig nem képes élőben az Every Rose Has Its Thorn című nótába időben beszállni.
A lényeg viszont nem ez, hanem Simon búcsúztatása volt, ami néhol viccesre, néáhol szentimentálisra, néhol meg igazi faszszopósra sikerült, ne feledjük el, hogy a csávó százmillió dolláros ajánlatot dobott vissza, mert az X-Factor amerikai kiadásával ennek többszörösét keresi majd meg. Hiába bizonygatta mindenki, hogy az Idol megy majd tovább, és mindegy ki ül Simon helyére, ez marhaság. A műsor sikerének titka az angol megmondóember volt, ezt próbálja az összes másolat valahogy kopírozni a saját változatában is, de míg a klónozás nem lesz legális (meg úgy egyébként megvalósítható), addig ezt el kell felejteni.
Jövőre még lesz Idol, de azt, hogy az X-Factor 2011 szeptemberi indulása hogyan fogja befolyásolni a 2012-es évadra tervezett 11. évadot, egyelőre lehetetlen megjósolni. Minek is, engem Simon nélkül nem érdekel a műsor amúgy sem. Értékelés: három az ötből (műfaján belül).
gastro vazze 2010.05.27. 16:49:04
Hefe 2010.05.27. 18:09:17
Ezert kellett angolokat importalni a fikazo szerepekbe: Anne Robinson a Weakest Link-be vagy Simon az Idol-ba.
Az Idolban senki nem arra volt kivancsi, hogy Paula be van-e nyomva eppen, vagy a harmadik zsuritag eppen kit magasztal az egbe, hanem azt, hogy Simon kit hogyan fikaz. Eppen ezert hosunk tavozasaval gyakorlatilag lehuzhatja a redonyt az Idol. (Nyilvan nem veletlenul csabitbgattak oda-vissza egy tonna arannyal.)
silverwol 2010.05.27. 18:36:00
cozumel 2010.05.27. 19:06:00
Crystalnak jo a hangja, de azert eleg tizenkettoegytucat.
Idolt meg amugy sem nyerhet lany, miota a kistinik szavazatan mulik az egesz. Az elejen meg leultette a show a felnott lakossag jelentos reszet is, de ok ugy az 5. evad tajan kiszalltak, meguntak.
kék madár 2010.05.27. 19:48:51
igen ertelmes meglatas, koszonjuk. Nagyjabol annyira bator es eredeti dolog leostobazni az amerikaiakat mint felpofozni egy plussallatot.
winghealer 2010.05.27. 21:56:21
Simon nélkül szerintem nagyon bajban lesz.
@kék madár: "az amerikai közvélemény ostoba"
Ugyan már a magyar is az meg az üzbég és ...
Ha IQ alapján , mondjuk úgy 105, adnák az élethez való jogot lenne vagy max 1/2 milliárd ember a Földön.
Mondjuk nem biztos higy rossz lenne.
Ja és Idol biztos nem lenne.
kék madár 2010.05.27. 22:17:06