A Flashpoint óta tudjuk - ha esteleg lettek volna kétségeinek - hogy a kanadaiak igenis tudnak fasza sorozatokat készíteni és mondom ezt úgy, hogy nekem a Flashpoint maga nem jött be, de a profizmusát elismerem ettől függetlenül. Az idei év eddigi legkellemesebb meglepetése (a Justified pilotja mellett) a The Bridge című kanadai, rendőrös sorozat eredetileg backdoor pilotnak szánt kétórás nyitánya volt.
Persze, még egy rendőrös sorozat, mondhatnánk, és valóban, ebben is vannak egyenruhások, meg rendőrautók, de a történet lényege nem ez, hanem egy csávó, bizonyos Frank Leo. Leo egy rendőrcsaládból származó, egyszerű utcai járőr, aki a bajtársakat családtagnak tekinti, igen erős benne a bajtársi és közösségi szellem, ráadásul van elég vér a pucájában ahhoz, hogy a száját akkor is kinyissa, amikor a rendőrfőnök két kézzel fogná azt be.
Frank így a rendőrök szakszervezetének vezetője lesz, és elkezdi küzdelmét a sajtóval, az ügyészséggel és a rendőrség vezetőivel, mert Toronto városában ezek szerint mindenki az egyenruhásokat akarja szívatni. Nagyjából ennyi az első két rész története, de kapunk még mellé más szálakat is, amikről inkább nem írok semmit, mert nem akarom lelőni a poénokat, tessék elhinni, érdemes rászánni azt a 90 percet az életünkből.
A The Bridge nem akar olyan sorozat lenni, mint a többi, ez az első jelenettől fogva nyilvánvaló. Egyrészt azért, mert Frank Leo a valóságban is létező személy, csak éppen Craig Bromellnek hívják, másrészt meg minek is lenne ugyanolyan, a valóságból vett történetek sokkal érdekesebbek a kitalált msztoriknál. Márpedig a The Bridge írói Bromell életének főbb eseményeit vették alapul, a rendőrök emlékezetes (Kanadában biztosan) sztrájkjától kezdve a faterja korrupciójáig.
Azért jó nézni ezt a sorozatot (mondjuk a színvonal hullámzó, a legutóbbi epizód elég tré volt), mert nyíltan felvállalja a rendőrség vezetői és az egyszerű gyalogrendőr közötti feszültséget, nem keni el a hivatali erőszak elég komoly kérédést sem, és nem akarja a rendőröket makulátlan viselkedésű lovagoknak beállítani - mindezt úgy, hogy nem megyünk át Kemény zsarukba sem.
Leo dolga a szakszervezet vezetőjeként az, hogy a rendőrök érdekeit képviselje, és ő ezt nagyon is komolyan veszi, és ha valami nem stimmel a sorozattal, akkor talán pontosan ez az. Kissé hihetetlen ugyanis az hogy egy civil (mert a szakszervezet elnökeként már nem rendőr többé) csak úgy besétálhasson minden féle bűntett helyszínére, ott intézkedhessen, és úgy egyébként, ő legyen a középpontban. A készítők valószínűleg úgy voltak vele, hogy ha már a CSI helyszínelői nyomoznak, akkor egy exrendőr is fontoskodhat.
A szereplőgárda kiváló, a főszerepet alakító Aaron Douglas a Battlestar Galacticában már volt szakszervezeti bizalmi, így a jelmez ismerős volt, a drámához pedig nagyon jó érzéke van, ezt eddig is tudtuk. A többi szereplő között vannak ismertebb arcok is, és olyan kanadai színészek is, akikről eddig még nem is hallottam, de nagyon jól teljesítenek. A sorozat jelenleg a kanadai CTV műsorán látható péntekenként, de a CBS még idén bemutatja az USA-ban is.
Jake24 2010.03.25. 11:32:33
csillafuck (törölt) · http://csillafuck.blog.hu/ 2010.03.25. 13:46:38
ElPadre 2010.03.25. 15:21:27
egy érdekesség a pilotból: ami hihetetlenül bejött, az pl az, amikor egy autós üldözést szinte úgy nyomtak végig, hogy semmi filmzene, és jobbára a rendőrkocsiban maradt a kamera, zúgott a motor rendesen, a két járőr meg kedélyesen eltrécselgetett. :)
sixx · http://comment.blog.hu 2010.03.25. 15:36:29
ElPadre 2010.03.27. 15:13:54