Azt gondolnánk, hogy az olimpiai közvetítések jogaiért szinte minden országban ádáz csata dúl, mivel bukni nem nagyon lehet rajtuk, a nézettség, és ezzel a reklámbevétel garantált (az amerikai NBC a pekingi játékok alatt egymilliárd dollárt zsebelt be), a nézők pedig imádják a heroikus sportteljesítményeket. Igen ám, de az időeltolódás miatt nem mindenki jár jól - Pekingben az úszószámokat és úgy egyébként azokat az eseményeket, amiket várhatóan amerikaiak nyernek majd meg, az NBC nyomására olyan időpontra időzítették, ami az amerikai tévénézőknek kedvezett, ez pedig a világ többi részén elég nagy visszatetszést keltett.
A NOB (Nemzetközi Olimpiai Bizottság) szabályzata szerint a közvetítésből a nyári játékok esetében 200, a téli kiadásnál pedig 100 órát mindenképpen szabadon fogható csatornának kell adnia - nálunk egyelőre ez a Magyar Televízió, az amerikaikaknál az említett NBC, a németeknél pedig a ZDF/ARD kettős. Az európai jogokról annak idején az EBU, az európai köztévéket tömörítő szervezet tárgyalt a NOB-bal és kötötte meg a 2012-ig, azaz a londoni játékokig érvényes szerződést, de a 2014-es téli és 2016-os nyári olimpia közvetítésére már nem tettek ajánlatot, mert a NOB megemelte a jogdíjakat.
A NOB persze nem esett kétségbe (miért is tenné, csak az NBC 849 millió dollárt fizetett nekik 2008-ban), és külön kezdett el tárgyalni az egyes országok televíziós társaságaival. Így fordulhat elő, hogy a német köztévé-duó helyzete hirtelen meginogni látszik, mert a 2014-es és 2016-os játékok közvetítésére vonatkozó ajánlatukra (129 millió dollár) a Sky Deutschland, Rupert Murdoch médiabirodalmának előfizetéses tévétársasága rátett egy lapáttal, és 143 millió dollárral ők látszanak a befutónak.
A német piacon persze több résztvevő is van, ott van például a magyar Tv2 anyacége, a ProSiebenSat1-csoport, akik viszont mérlegeték a helyzetet, és a Szocsiban megrendezésre kerülő 2014-es téi olimpiára, és az egyenlőre helyszín nélküli 2016-os nyári játékokra nem tettek ajánlatot. Ennek hátterében a korábban már említett szabályozás állhat, miszerint a nyertes közvetítőnek mindenképpen biztosítania kell, hogy a játékokat szabadon fogható adókon is látni lehessen, ha tehát a Sky megnyeri a pályázatot, mindenképpen kell keresnie egy partnert, legyen az közszolgálati vagy kereskedelmi tévé.
A hazai helyzetről Schulek Csaba, a Magyar Televízió sportosztályának főszerkesztője azt az információt adta, hogy a 2010-es és 2012-es játékok közvetítési joga továbra is a Magyar Televíziónál van, de a köztévé még nem döntötte el, hogy a fel nem használt jogokat tovább értékesítik-e más csatornáknak. A 2014-es és 2016-os játékok jogait Közép-európában a Sportfive nevű cég értékesíti, de a procedúra egyelőre még nem kezdődött el, így azt sem lehet tudni, hogy az MTV pályázik-e a hazai jogokra, és ezt sem, hogy ha igen, egyedül, vagy valakivel párban.
Szerettük volna tudni, hogy az MTV mennyit fizetett a 2010-s és 2012-es jogokért, de Schulek Csaba erre a kérdésre csak annyit válaszolt, hogy "piaci verseny okán az összegek nem publikusak." Ezek szerint Németországban és az Egyesült Államokban nincs piaci verseny, hiszen az ottani jogok árát fillérre pontosan ismerjük.