- Tegnap kezdődött a Fővárosi Bíróságon az a polgári per, melyet jó hírnév megsértése miatt indított a Hír TV Veres János ellen, amiért a szocialista politikus azt állította egy népszavazási ügy kapcsán, hogy a tévé pénzért vett nyilatkozatokat, illetve a nyilatkozókat rászedte, és tudtukon kívül bűncselekmény részesévé tette. Mivel Veres nyilatkozata márciusban a Népszabadságban jelent meg, a napilap másodfokú alperesként szerepel az ügyben. A következő tárgyalás fél év múlva lesz. Veres és a csatorna közt több nézeteltérés is volt az elmúlt években (választási csalás, a Veres-fiúk és a megfenyegetett büfés, Kabai-ügy), melyekben számos más eljárás is indult.
- Elégedettek a Coolnál. A csatorna októberben a 18-49 évesek körében a Viasat3-at és Film+-t leszámítva lenyomta az összes kábeles csatornát, október 23-án pedig a fiatalok körében konkrétan a harmadik legnézettebbek volt az RTL Klub és a Tv2 mögött, igaz ezt nem valami saját cuccnak, hanem a Showder Klubnak köszönhették.
- "Jelenleg a médiahatóság jogköre Magyarországon nem terjed ki az internetre. S bár az unió legalábbis az internet-alapú televíziózásban éppen erre törekszik, én nem terjeszkednék." - mondta többek közt Majtényi László, az ORTT elnöke a Népszabadságnak adott interjújában, melynek teljes szövege itt olvasható.
- Fotóügynökséget hozott létre a Kossuth Kiadó. A Cultiris Kulturális Képügynökség webshopként működik majd, első körben húszezer - magyar fotósok által készített a hazai kultúrához köthető - fotót találunk rajta.
- Az eddigi ügynökségi megbízás helyett saját kreatív csapatot állított fel az "Egy hullámhosszon" rádiós együttműködés, melyet csökkenő reklámbevételeik miatt még tavaly decemberben hoztak létre a legnagyobb kereskedelmi rádiók, többek közt a Ságer, a Danubius, a Roxy és a Radiocafé. Az összefogáshoz azóta több országos, regionális és helyi adó csatlakozott, melyek közös kampányokban győzködik a médiavásárló ügynökségeket és a hirdetőket arról, hogy a rádióhirdetések igenis hatékonyak és versenyképesek a többi médiummal szemben.
- Ezúttal Hadas Kriszta bukkan fel a Jóban rosszban sorozatban, aki a mai részben egy rámenős riportert alakít. A szöveg első körben állítólag túl kemény volt, és a Napló riporterének kérésére írták át kedvesebbre. Lehet tippelni, milyen lehetett az eredeti.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Dmg 2008.11.04. 12:55:54
Csakhogy a világháló a szabadság birodalmaként jött létre. Ott a szabadság a fő szabály, jó ilyennek megőrizni. S nagyon fontos közhely: az internet nem jog nélküli terület, ha valaki bűncselekményt követ el, azt ugyancsak büntetni kell. A különbség csak annyi, hogy nehezebb a felderítés.
Ortt:Nah végre valamiben egyet tudok velük érteni.
bug jr. 2008.11.04. 13:51:40
Nem feltétlen politikai okokból,tényleg,de Veres János nekem még Gáspár Győzőnél és Hajdu Péternél is ellenszenvesebb és visszataszítóbb figura.pedig ez már nagy szó.
Hadas Kriszta nőbe dettó.
Gabba 2008.11.04. 15:10:46
titok84 2008.11.04. 18:29:42