Mikor máskor ment volna el a kép és a hang ma este, mint a német-török EB-elődöntőn? Ez mindig így van, bezzeg ha két szakállas szociológus vitatkozik egymással a kistérségi községházák népnevelő hatásáról a huszadik században, akkor jön kristálytisztán minden. Persze nem az m1-et kell hibáztatni ezért, mint a közvetítés során elhangzott, nem azért nem láttuk a németek vezető és a törökök egyenlítő gólját a meccs hajrájában, mert a takarítónő kihúzta a tápkábelt nagy buzgóságában, hanem mert vihar volt az Alpok felett és ezek szerint ez még 2008-ban is megoldhatatlan problémát jelent a tévéközvetítésben.
Volt már ilyen nem egyszer persze, éppen az 1954-ben Svájcban rendezett világbajnokság Magyarország-Brazília mérkőzésének közvetítése sem volt zökkenőmentes egy hasonló vihar miatt (fel is háborodtak a BBC nézői Angliában), de az ugye 54 éve volt, ma meg minden gyerekre olyan mobiltelefont beszélnek rá a szolgáltatók, amin tévézhet akár a kisföldalattin is. Kert Attilától, a Magyar Televízió hírigazgatójától megtudtuk, hogy a köztévé holnap áttanulmányozza a súlyos forintmilliókba kerülő EB-közvetítésre vonatkozó szerződéseket, és vihar ide vagy oda, ha lehetőségük van kártérítési igény benyújtására a többszörösen megszakadt közvetítés miatt, akkor élni fognak vele.
Ez nem számítana kirívó esetnek: az egyes világeseményekre szerződő helyi televíziós társaság, ami tulajdonképpen a jel továbbításáért felelős, egy nagyon részletes és minden technikai részletre kiterjedő szerződésben vállalja, hogy mit és hogyan fog közvetíteni. Amennyiben a szerződés bármely pontját megsértik, a megállapodásban foglaltak alapján a Host Broadcaster (helyi közvetítő/műsorszóró) akár tudományos összegű kártírítés megfizetésére is számíthat.
Az utolsó 100 komment: