Ma szemét leszek és csak olyan filmeket ajánlok, amik egy időben kezdődnek.
Először is lesz ma Agatha Christie-marathon az m1-en. A Paddington 16:50-en két hosszú órán át izgulhatunk. (m1, 20:05) A ravaszabbak, mint én is, csak az elejét fogom megnézni, aztán átkapcsolok a Spektrumra, ahol az Artúr király-korabeli Britanniáról lesz egy ismeretterjesztő film, amelyből kiderül, hogy anarchia volt-e vagy sem akkoriban. (Artúr király Britanniája, 20:05)
A másik kérdése a mai estének, hogy akkor most mi a helyzet a kelet-anatóliai Pertek faluban, ahol a lakosság öregszik és egyre fogy. A választ a Messzi távol-Abbas emlékére című játékfilmből kapjuk meg. (Duna Tv, 20:00)
Az este legviccesebb című műsoráért folyó kíméletlen versenyben minden kétséget kizáróan A Csillagok háborúja hatása a műszaki fejlődésre cím győzött. Hogy ebből az ismeretterjesztő filmből mit fogunk megtudni, azt nem merném megjósolni, a legvalószínűbb, hogy semmit (Discovery, 21:00). No, és amikor ráununk a sok hülyeségre, visszakapcsolhatunk Agathára, és megmondják végre, ki a gyilkos.
LuckyLuke 2006.10.12. 15:53:50
A sorozat fő elve, hogy ezúton mond köszönetet a Discovery a "földönkívülieknek". :))
Azért, van benne logika. Ha nem hinnénk/hinnék sokan, hogy létezhet valamilyen életforma rajtunk kívül is, és nem írnának róla a science fiction (értsd: tudományos fantasztikum)írók, hogy mi lehet ebből részben megalapozott (Asimov, és Clarke és a többiek), talán ma a geostacionárius pálya (más nevén Clarke-pálya-amelyen a műholdakat parkoltatjuk) sem lenne használatban. Csak amondó vagyok, hogy ami a Starwars-ban vagy esetleg Startrek-ben szerepelt, ma, vagy holnap már, a társadalom új eszközei. Ehhez feltétlen szükséges volt elképzelni merre haladhatna a jövő emberisége. Arról nem is beszélve, hogy a mai publikus technológiánál, mindig jóval előrébb vannak a valós fejlesztések, a piac lassabban viszonyul a gyors technológiákhoz, és természetesen jobban kifizetődik ha a CDrom-okat először csak 2-4X sebességgel dobják elénk, és lassan felzárkóztatnak a már raktáron lévő 16X-os, majd 40X-hez. A hadsereg -nem nálunk-, pedig szintén mindig érdekelt a "civil" piacénál fejlettebb eszközök fejlesztésében.
Ha valaki ma elnéz Tokio-ba kicsit, olyan termékek sorát látja a polcon, ami nálunk Európában 1 évvel később jön majd csak ki. Majd minden gyártó megfuttatja ezeket odahaza, aztán jöhet világpiacra.
Lehet elárultam magam, hogy kicsit technokrata volnék? Mégis odáig vagyok a kézzel készített dolgokért. És útálom, hogy néha nem igényre formálódik a technika, hanem igényt formál. De talán a technológiai fejlesztések a legjelentősebb pozitív összteljesítmény a fajunktól. ;)