„Forradalom a fitneszben” - erre azért odakapja a fejét az ember, főleg, hogy alatta az áll: „Új módszerek a súlyzók nélküli izomépítésre”. Jól sejtik olvasóink, a női magazinok maszkulin megfelelőjével állunk szemben, konkrétan a Men’s healthszel. Egy női magazint nyilván olyan fogyókúrás módszerekkel kell eladni, amelyek „biztos fogyást” ígérnek, ha mégsem sikerül, akkor a hiba az ön készülékében van, a módszer tökéletes, ha nem az lenne, nem is tettük volna közzé. A férfimagazinokban meg egy rakás fura edzésmódszerrel próbálják tartani a lelket a lustákban, pontosabban: próbálják rábírni a lusták jelentette vásárlói kört arra, hogy vegye meg a magazint.
A Men’s health júniusi számában két olyan edzésmódszert is találunk, amihez nem kell szinte semmi, mégis maximális fejlődést érhetünk el, sőt az egyikhez idő sem kell, mert 15 perc alatt megdolgozhatja „testének összes izmát”. A sok hülye meg kínlódik egy órán keresztül a súlyzókkal, valaki szóljon már nekik, hogy forradalom tört ki a fitneszben! És ezen a kettőn kívül van még egy szuper harmadik edzésterv is, „Az ön edzésterve” rovatban, aminek nem tudom, mi értelme, ha az előző kettő olyan jó. Persze az embernek van egy olyan érzése, hogy egyik se jó semmire. De félre a tréfával, színleljünk türelmes megértést: végül is valamivel el kell adni, és ki kell tölteni a lapot hónapról hónapra, nem írhatják oda, hogy a legelső számban már el lett mondva a tuti módszer, tessenek szépen visszalapozni.
A Men’s health nem annyira bunkó, mint a CKM, vagy az FHM, például van benne egy köteg tanács hétvégi apukáknak, meg illemtan-rovat, és nincsenek benne meztelen nők. Olvashatunk viszont a fültisztítás közben ránk leselkedő veszélyekről, valamint arról, hogy egészségügyi szempontból sem előnyös az orrpiszkálás.
De a legviccesebb a felvágottak versenye. Ekkora hülyeséget már rég nem olvastam. Melyik felvágott a legegészségesebb, ez a kérdés. Első körben kiesnek a túl zsírosak (szalonna, disznósajt), idáig oké, de a végére valahogy a párizsi, meg a gépsonka marad bent a döntőben, mert az, aki összeállította a cikket, a minőséget és fehérjetartalmat nem nézte, csak a szénhidrátot, zsírt, meg nátriumot. Kit érdekel, hogy mennyi zsír, meg nátrium van a párizsiban, ha nincs benne semmi hús, csak pempősített vágóhídi cafat, szója, meg állományjavítók? Na, ennyit az egészséges étkezés rovatról, pedig van még egy csomó jó dolog benne, például az az ideális étrend, amit a tudósok állítottak össze, és naponta többek között 105 ml bort, 2,7 g fokhagymát, és 68g mandulát tartalmaz. Szóval mostantól nem ám csak úgy kétpofára magyarosan zabálni a fokhagymát, meg nyakalni vödörszám a bort, hanem szépen tessenek kiméricskélni, és ha egy grammal, vagy milliliterrel több, akkor nagy baj van. Mondjuk az megnyugtató, hogy a cikk szerzője észnél volt, és miután ismertette a tökéletes étrendet, azért csöndben megjegyezte, hogy ezzel a menüvel azért akadnak gondok.
De tényleg ne legyünk igazságtalanok, az ilyen lapok nem információk közlésére szolgálnak, az emberek gyorsan elolvassák a cikkeket, elhatározzák, hogy most már tényleg változtatnak az étrenden, és tényleg lemennek az edzőterembe, aztán másnapra az egésznek a felét elfelejtik, két héttel később pedig már semmire sem emlékeznek. Még a fogadalmukra sem. De szerencsére akkor már jön az új lapszám.
ern0 · http://linkbroker.hu/ 2006.06.12. 09:49:17