Forradalmi pillanat: a Magyar Narancs végre feltalálta az egy mozdulattal átalakítható újságcímlapot, a prototípusnak akkor vehetjük hasznát, ha társaságban, tömegrendezvényen úgy érezzük, hogy a többiek nem tartanak bennünket kellőképpen baloldali érzelműnek. Ebben az esetben egy diszkrét mozdulattal az orbános-narancsos borítót hipp-hopp gyurcsányos-168 órásra cserélhetjük, így:
Az ötlet egyszerű, mégis formabontó: a hátsó-belső borítón elhelyezett 168 Óra-hirdetést bármikor előrehajthatjuk, ha azt vesszük észre, hogy szociáldemokrata barátaink, ismerőseink valahogy mintha kerülnének bennünket, talán mert gyanús liberálisnak, vagy a tájékozatlanabbak egyenesen fideszesnek tartanak. (A három héttel ezelőtti, dupla címlapos Narancsból ugyanis megtudtuk, hogy a potenciális olvasók több mint fele a mai napig a Fidesz lapjának gondolja az újságot, ezért gyorsan le is cserélték a narancsszín fejléceket citromsárgára, és elhelyeztek egy "A magyar narancs nem narancs" stemplit a címlapon, megkockáztatva némi közröhejt. De hát a dolgok nem változnak olyan gyorsan, így könnyen megeshet, hogy a gyanútlan lapvásárló arra eszmél, hogy valaki néhány piros lufi rejtekéből szitkokat szór rá, a pofátlan kis fideszesre, és ezt a helyzetet jelentősen rontja a címlapon jövőbe tekintő Orbán képe is. De egyetlen gyors kézmozdulat, és a feszültség megszűnik!)
Opus Dei 2006.04.21. 13:30:58
Johnny B. 2006.04.21. 18:58:19
van valami jó kis összeesküvés-elméleted?
Opus Dei 2006.04.21. 19:06:09
maxernst 2006.04.21. 20:38:31
Yossarian 2006.04.21. 21:19:45
Független média nálunk nincs, legalábbis én még nem láttam. Sajnos mind benyal valakinek.
Darth Revan 2006.04.21. 21:21:45
A FIDESZ hatalomra jutása után, a Postabank támogatása megszűnt (Orbán jött, menedzs-ment - Hofi) az újság nehéz helyzetbe került (iszonyat minőségű papírra nyomták, kicsit kisebb is lett a formátuma és a terjedelme is) A nevét is el akarták venni, ezért évekre hivatalosan is MaNcs lett.
Végül sikerült megvenni a a szerkesztőségnek az újságot.
bogyi 2006.04.21. 21:37:16
PSYCHO 2006.04.21. 23:30:30
A dupla címlap pedig egy érdekes ötlet. Tán van valamiféle, a tudattalannak szánt üzenete is.
mtm 2006.04.21. 23:55:27
Johnny B. 2006.04.22. 13:33:10
Imwereteim szerint egy árva szó igazság nincs abban, amit írsz. Teljesen felesleges egy-egy lap poltikai arculata mögött nagy pénzügyi manővereket, "megvásárlást" és összeesküvéseket keresni. Ez csak a magyar "jobboldal" paranod fantáziaviláűgában van így, a valóságban nem. Pontosan úgy történt, ahogy Darth Revan mondja. A Fidesz-kormány alatt minden küső támogatás elapadt, mert hála "kultúrharcos" magatartásának, Orbánék igyekeztek mindent megfojtani, amire nem sikerült a kezüket rátenni A "függetlenségi harc" és a visszavásárlás is pontosan D. R. elbeszélése szerint történt.
Teljesen egyetértek Psychoval. Nem kérdéses, hogy a ManCsban ma leginkább a szadeszhez közeli nézeteket olvasunk, de csak közelieket, mert időnként őket is osztják rendesen. De tessék má' megérteni: a "függetlenség" a sajtóban nem a "pártatlanság" szinonímája. Egy lapnak igenis legyen arculata, markáns véleménye. Ugyanakkor a tényeket illik tisztelni. Ehhez nem kellenek tulajdonosi diktátumok, más hasonlók. Ma Magyarországon csak a "jobboldali médiamátrixon" belül van pabnacsuralom. Ezért van az, hogy a Magyar Nemzet nem újság, hanem "Kampfblatt", harci röpirat.
Opus Dei 2006.04.22. 15:17:14
Ez hivják elvakult, szüklátokörü gondolkodásnak, persze ez a jobb és bal oldalon ugyan ugy megtalálhato:)
PSYCHO 2006.04.22. 17:33:11
(Off: helyesírás..?)
Opus Dei 2006.04.22. 21:42:00
(off: ha nem gond akkor olyan sajnos nálam nincs nagyon:))
Terlis 2006.04.23. 16:10:52
Johnny: te néztél már bele Népszabadságba?! Mellesleg sztem nálad a jobboldali irodalom kimerül az MN-nél. Vannak más újságok is, amik nem kevésbé markánsan, de ugyanúgy "függetlenül" jobboldaliak, ahogy ezt a dicső baloldali médiára kifejtetted.
Johnny B. 2006.04.23. 18:19:22
"Szűklátókörű"? "Elvakult"? Psycho kérdése jogosnak tűnik. Fanatizmussal régen vádoltak, de végül is miért ne? Azért jobb volna persze, ha sommás minősítés helyett egyetlen egy olyan írást (vagy tudósítást) mutatnál vagy említenél a "jobboldali" médiából--és Terlist is megkérem erre--amely akár egy bötünyit is kritikusan közelített a legnagyobb ellenzéki párt vezéreihez, poltikájához, de egyben az is érdekelne, hogy mikor jelent meg akármelyik par excellence "jobboldali" sajtótermékben egyetlen írás is, amelynek a szerzője a "másik oldal" híve lenne. No most a Néspzabadságról lehet mondani sok mindent--van, amit joggal--de azt állítom, és tényekkel tudom bizonyítani, hogy az év bármelyik hetében több kritikus cikk jelent meg benne a balliberális koalíció pártjairól, poltikájáról, gazdaságpolitikájáról, stb., mint a négy év alatt a "jobboldali sajtó" összes termékében együttvéve. Nem is szólva arról hogy rendszeresen publikálnak benne jobboldali szerzők Somogyi Frigyestől Granasztóinn át egészen Pokorni Zoltánig.
Terlis: én szíves-örömest hiszek neked, ha megmondod, melyik az a "jobboldali" médium. És szögezzük le, én nem "dicsőítettem" a baloldali médiát, szóval kár gúnyolódni--bár, ha éppenséggel a MaNem nívóját mérném, össze a Népszabadságéval, hát nem tudom....Ó, bocs, szeribted "van másik". Kíváncsian várom,melyik az?
A Heti Választ kétségkívül agyérgörcs nélkül is el lehet olvasni, ott mintha legalább civilizált szerzők lennének, de az egyoldalúsága nagyjából az általam nem nagyon kedvelt 168Órához mérhető (vagy rosszabb).
Opus Dei 2006.04.23. 23:40:14
Bocs, de milyen kritikus hangvételnek kéne megjelenie? Ki van kormányon? Azt bizonyos szempontbol megértem, hogy a "koalicionak" nem nagyon volt kedve kormányoznia ehelyett végig ovit és az ellenzéket szapulta, de Te mint pártérdektől mentes (gondolom) személy látnod kéne, hogy egy ellenzéki ujságnak nem az ellenzékkel kell foglalkoznia hanem a kormánnyal. Mondjuk elvileg az egész sajtonak is ilyen jellegü feladata lenne, de mivel tudjuk, hogy milyen a helyzet ebben az országban média területén, ezért nem meglepö, hogy ez még sincs igy:)
Más részt valoban, neked is igazad van a népszabi egy fokkal jobban csinált ujság mint az mno, de világosan látni kell azt, hogy a politikai napilapok közül három balos (különbözö mértékben) viszont jobbos csak egy van az mno.