Nagyszerű hírt közölt a Hollywood Reporter pár napja: a Showtime Jodie Foster produkciós cégével bútorozott össze egy új sorozat erejéig, amit a csatorna a saját Maffiózókjának tekint már jóelőre. A sorozat az Angie's Body címen fut majd, Foster lesz a rendezője és az executive producere is. A történet egy dörzsölt nőről szól, aki egy maffiacsaládot vezet, és keseríti meg a rendőrök életét. A forgatókönyvet Rob Fresco írta (Elysium). A Showtime két olyan sorozata is elköszön idén vagy jövőre, amiben erős női karakter van a főszerepben, azaz a Weeds és a The Big C, így az új projektnek nagy esélye van a berendelésre. Egyelőre a Showtime két új drámát jelentett be, a Masters of Sex-et és a Ray Donovant.
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
symor 2012.08.15. 16:18:30
Inkább néznék meg egy drogkartell királynőről szóló filmet, mint egy maffiózósat, aminek végre nem latin-szappan íze van, hanem szép véres Scorsese-ballada hangulata.
A maffia (leszámítva az őshazát) ma már egy vicc kategória. Mit érnek ezek a túlhízott, "dicső" múltú, kisstílű jelenű digók a kőkemény orosz Vor v zakone-hoz képest, vagy a latin Surenos bandákhoz képest?
Bakfis gyerekek, aki a régi becsületet siratják, amit eladtak, elszúrtak, elkokóztak.
Ma a USA-ben a mai Cosa Nostra-ról sorozatot készíteni olyan, mintha a britek készítenének sorozatot a terrorfenyegetésről manapság az IRA-val a középpontban :P
A maffiánál manapság már a kínai triádok is 100x befolyásosabbak Amerikában.
Remélem Foster nem ezekről a szárnyaszegett olaszokról akar sorozatot készíteni, mert szerintem ők rég lecsengtek (Sopranos ide, vagy oda!).
Én inkább egy Breaking Bad-típusú sorozatra lennék kíváncsi, ahogy egy nő a drogkartell élére kapaszkodik. Ez a "maffia" meg legyen inkább gyűjtőnév, mint valami ami az olasz maffiára vonatkozik!
Kullancs1983 2012.08.15. 20:06:56
Azeroth87 2012.08.15. 21:34:59
symor 2012.08.15. 22:10:00
Tudom, hogy a latinok csoportosulását többségében bandáknak nevezik (főleg a jól látható gengtevékenységük miatt), mivel hagyományrendszerűk és összeszedettségük messze nem tekint olyan jelentős múltra, mint az olasz maffiának.
Az olaszokat nem becsülöm le (főleg a múlt miatt!), csak sehol sincsenek a topon jelenleg, még az állami korrupcióban is kezdenek visszaszorulni (pl. a szemétszállítás, ami az utolsó fügefalevél volt az olasz szervezet számára, ma már kezd a latinokhoz átkerülni, akik sokkal feltűnésmentesebb és simább ügyvitelt visznek).
Ma egy olasz maffiózó Amerikában olyan mintha kolompot viselne a nyakában, az állami korrupcióból jelenleg a kínaiak és az oroszok szakítják a legnagyobbat, a latino "maffia" (alias mexi-, vagy latin drogkartellek) után, ami nélkül Kalifornia és Florida államháztartása egyszerűen felborulna (nem mintha velük együtt nem tenné néha :D ). Egyszerűen azért mert az olasz-amerikaik kapcsolatrendszere belterjes, míg az újakat egyszerűen nem köti le ilyen "gátlás".
Az oroszok és kínaiak előnye pedig pont az, hogy idegenek, sokkal kiismerhetetlenebbek, globálisabbak és nagyobb a tőkesúlyuk a jelenlegi olasz-amerikai maffiánál (vagy maradékánál). Nincsenek helyhez kötve szervezettség szintjén, mint az odagyepesedett olaszok (akiknek már az anyaországgal sincs sok, legfeljebb jelképes kapcsolatuk), míg az orosz, kínai "maffiának" óriási háttérbázisa van Európa és Dél-Ázsia szerte.
A "vagy csak alig létező" latino "maffia" valójában az egyik legnagyobb a világon és ennek csak egy csökevénye a Surenos (ami valójában a hatalmas bandák, mint olyanok gyűjtőneve).
A magyar állami korrupció valóban nagy és ugyanakkor gyerekesen átlátható, bár ennek ellenére is kigyomlálhatatlan, hiszen a rendőrségi- és kormányköri apparátus legfelsőbb szintjéig fertőzött a rendszer. Mesélhetnék arról, ami jelenleg is zajlik, de erre nem ez a fórum hivatott :/
Egyébként európai szinten nagyon kis pont vagyunk még így is ebben.
Lényeg: a Sopranos nagyjából bemutatta az olasz-amerikai maffia végelgyengülésének stádiumait, ami ma már finisébe érni látszik. Megjegyzem még mindig a USA esetében, Olaszország egy egész más tészta és erőegyensúly!
Az orosz és kínai szervezetek ereje éppen a háttér és az idegenszerűség, a latinók pedig mindig is ott voltak, csak a '80-as évek óta törnek előtérbe igazán.
Egyedül a film- és sorozatgyártás nyúl még bő nosztalgiával a régi maffiózók sztereotípiáihoz, mint a nagy tésztazabálások, súlyos tekintély, drága öltöny testőrökkel, vagy bőrjakóval, durván zselézve. Én meg csak megmosolygom a dolgokat, hogy 20-30 évvel ezelőtti állapotokat láttatnak.
Fostertől és a Showtime-tól ezért is remélek valami reálisabbat, hacsak nem visznek időutazásra a történetben majd.
Kullancs1983 2012.08.15. 22:57:05
A latin maffia szerintem nem létezik. Rengeteg csoport van, igen komolyak is, de ezek nem egységesek, egymást ugyanúgy idegenként kezelik mint akár az olaszokat, akár a kínaiakat. Az olaszoknál vagy száz éve volt hasonló a helyzet, ők lerendezték a dolgot (jó véres maffiaháborúkkal) majd létrehoztak egy egységes szervezetet. A latinoknál ilyen még nincs, és én erősen kétlem hogy valaha is lesz. Túl sokan vannak túl sokfelől.
joey33 2012.08.16. 00:35:14
FroZi 2012.08.16. 00:55:38
symor 2012.08.16. 01:26:11
Ez itt kezd kicsit parttalan vitává válni.
Egyrészt mert az olasz maffia sem volt történetében sohasem egységes, egyes belső törvényeik azonosak voltak a különböző "családokon" belül, de valójában nagyobb hol szövetkező, hol háborúzó bűnözői csoportokat alkottak amelyek közös eredete volt, Olaszország. Viszont az olaszországi családok is inkább vetélytársai, ellenségei voltak (és máig azok) egymásnak, mintsem szövetségesei. Az olasz maffiát épp úgy szétszabdalják a területi hovatartozások észak-dél- és közép-Itália térségeiben, mint az Amerikait a nyugati és keleti parti szervezetek függvényében.
Az olasz maffia mint teljesen egységes szervezet sohasem létezett, még a '40-es, '50-es, '60-as évek jellemezte nagytanács idején sem, amikor elosztották a családfejek, vagy képviselőek egy asztal fölött az üzleti szférákat. Talán 10 év kiegyezés (amely évtizedekre leosztva talán 1-2 év békét jelent, "egységet") ha úgy tetszik nem ír felül 90 év állandó leszámolás átalakulás.
Amikor az olasz maffia egységéről írsz megint csak annyit bizonyítasz, hogy a média mennyire hamis színben láttatja a valóságot, mivel kedvező ellenségképre talál az olasz-amerikai maffiózókban.
Ugyanez igaz az olasz-amerikai maffia politikai befolyására, még ennek a bizonyos politikai befolyásnak a fénykorában a '60-as években sem értek el sohasem olyan sikereket, mint a latino "maffiák" (bűnszervezetek), amelyek egyenként nagyobbak és befolyásosabbak jelenleg, mint az olasz bármikor is volt.
Ne ess abba a hibába, ami afféle europid illúzió, hogy a dél-európai olasz maffia olyan globális és politikailag befolyásos szervezet lenne (saját őshazáját leszámítva!) mint a mai, modernebb értelemben vett más bűnszervezetek.
A latino "maffia" nem létezését tagadni már ne haragudj elég nagy balgaság. És itt tisztázom, hogy ez alatt a drogkartelleket és azok al- illetve szövetséges szervezeteiket kell érteni latino "maffia" alatt. Csak Mexikóban az egyes területi egységeket nézve nagyobb befolyással bírnak egyenként ezek az örök konfliktusban morzsolódó szervezetek, mint az olaszok valaha is álmodtak róla és akkor Latin-Amerikáról még nem is beszéltünk! Van fogalmad róla mekkora Mexikó és az ott befolyással rendelkező szervezetek mérete?! Mekkora Dél-Amerika, egy fél-kontinensnyi terület, egy ehhez képest apró csizmához és kavicsához képest, mely az olasz bevándorlók között is kisebbség olasz-amerikai maffiát kitermeli?!
Az amerikai politikai korrupcióra gyakorolt hatásuk, hiába ágyazódtak be (egyébként ezt legfeljebb már rég elvesztett szakszervezeti befolyásuk tükrében lenne érhető) már elenyésző, nüansznyi. Egyszerűen azért is mert korlátolt, összefogásra képtelen: a latinók szervezete nagyobb (lásd. kontinentalítás), az oroszok az összes kelet-, közép-európai és nyugat-ázsiai szervezetet ernyőjeként működnek, hogy az anyaországot ne említsem, a kínai triádokról szerintem írnom se kell mekkorák, képzeld el Ázsia valódi méreteit. Az olaszok ezzel szemben korántsem rendelkeznek ekkora diaszpórával, az olasz-amerikaiak többsége már a katolikus középosztály részét képezi Amerikában és nem fanyalodnak rá a hallgatás régi törvényeire, amire korábbi alsóbb-középosztályi, vagy az alatti élethelyzetük rákényszerítette őket. Egyszerűen Amerikában túlléptek a maffián.
És jöttek a friss (de legalább 30-40 éves feltörekvők, bár a kínaiak esetében legalább többszáz éves triádokról is beszélhetünk az anyaország tekintetében) új szervezetek, amik elhomályosítják a régit.
Offolhatunk még egy kicsit a témáról, de szerintem felesleges, mert minek győzködjelek, nézz utána magad, ha nekem nem hiszel :D
symor 2012.08.16. 01:27:52
Ezt mind eltaláltad :D
Sőt, néha olvasok is és úgy nagyjából igyekszem nyitott szemmel járni, neked is csak javasolhatom!
FroZi 2012.08.16. 01:36:30
symor 2012.08.16. 01:42:52
Na igen, én is bájosnak találom ha valaki egyszerűen lekezelően fölényeskedik és bambán mosolyog a háttérben :D
FroZi 2012.08.16. 01:44:31
symor 2012.08.16. 01:46:16
Álmodj szépeket!
gergel 2012.08.16. 08:47:32
www.imdb.com/title/tt1692486/
Kullancs1983 2012.08.16. 13:00:42
symor 2012.08.16. 13:45:03
Nem keverem, és nagyon. Keleti parti olasz maffiózók + az ő befolyásuk ;)
De egyezzünk meg abban, hogy neked van igazad, meg nekem van igazam és a téma lezárva.