Meglepő fejlemény az MTVA környékén több mint egy hónapja zajló botránysorozatban, hogy a január 3-án közös megegyezéssel távozó Szabó László kommunikációs igazgató a ma megjelent Heti Válasz Fórum rovatába cikket ír A Lomnici-csúcs árnyékában címmel.
Meglepő, ám nem váratlan, főleg azután, hogy a közmédia folyamatos ballépéseit Szabó távozása után egy nappal Rényi Ádám, az RTL Klub, a TV2 és a Viasat3 egykori kommunikációs igazgatója elemezte meglehetősen alaposan a Kreatívban. Szabó írása így akár viszontválasznak is beillik, ám aki azt gondolja, hogy a kommunikációért felelős volt vezető kicsapja a kártyáit az asztalra, csalódni fog.
Szabó ugyan megteszi a gesztust, hogy elismeri: a., volt abban felelőssége, hogy a közmédiát súlyos sérelmek érték, b., a retusálás védhetetlen volt, c., a közmédia reakciója lassú és néhol elhibázott volt d., a média tisztességes szabályozására és a közmédia megújítására szükség van - de mindez terjedelmében meg sem közelíti a mundér védelmére fordított szóáradatot.
A távozó kommunikációs igazgató ugyanis hat bekezdésben részletezi azt, hogy a., Lomnici Zoltán igenis helyet kapott a közmédiában, de egyébként meg olyan személyiség, aki a "térfigyelő kameráknak" is nyilatkozna b., Nagy Navarro Balázs "hivatásos bajkeverő", aki szakszervezeti vezetőtársait is kiborítja c., az éhségsztrájkolók akciója nem a közmédia jobbításáról szól, hanem politikai karrierépítésről d., éppen a Lomnici-ügy sajtóvisszhangja volt az, ami bebizonyította, hogy Magyarországon sajtószabadság van.
De a legszebb mégis az, hogy Navarróék valódi céljai szerinte a Parlament és az Operaház előtti tüntetéseken vált érthetővé mindenki számára. Egyrészt, hogy Rényi Ádámot idézzük, Navarróékból pont az MTVA "faragott valóságos népi hősöket", másrészt éppen az Operaház előtti tüntetéseket felhozni a saját védelmükben már megint egy kommunikációs harakiri.
Persze a publi értelmezéséhez tudni kell, hogy Szabó László hivatalosan még a felmondási idejét tölti, továbbá, hogy nagy valószínűség szerint min. fél évig titoktartási szerződés köti az MTVA-hoz. Mindebből következik, hogy nagyon mást nem írhatott volna, és tulajdonképpen szép gesztus tőle, hogy legalább elismerte, hibáztak. De mindezek miatt talán jobb lett volna, ha megvárja, amíg már semmi sem köti jogilag. Mert ki fog így figyelni rá, ha legközelebb is billentyűzetet ragad?
(A fotót az emasa.hu készítette.)
digitime 2012.01.12. 15:34:28
kovacsbalint · http://kovacsbalint.blog.hu/ 2012.01.12. 16:10:25
az első fotó egy jogvédett, az emasa.hu tulajdonát képező fotó. Kérlek, ha már használjátok, írjátok alá, hogy "Fotó: eMasa.hu", és linkeljétek a cikket, ahonnan származik: emasa.hu/cikk.php?id=4201
Köszünjük,
Kovács Bálint, szerkesztő
barb 2012.01.12. 16:20:52
campobaszo 2012.01.12. 16:47:05
P.mester 2012.01.12. 16:49:07
Az alcím helyesen: Viszonválasz. T nélkül. A "viszont" ellentétes kötőszó, a viszon "viszont" a viszonzás gyöke.
mmunkás 2012.01.12. 18:50:05
Viszonlátásra?
A viszontválasz jó, felőlem a viszonválasz is, de lehet, hogy nem.
Ebben a blogban jelenleg nem kommentezhetsz. (törö 2012.01.12. 21:47:07
P.mester 2012.01.13. 10:53:58
Remek az ellenpélda!
Ugyebár, a Hejes Írási Szabájzatban "viszonválasz" szerepel, "t" nélkül, ami logikus is, hiszen viszonzásról, replikáról van szó. Ezzel szemben a "viszontlátásra" vagy a "viszont kínánom" t-vel van ellátva, noha itt is viszonzásról van szó. Ez nem logikus. Erre nem ad magyarázatot a szabályzat, viszon' a magyar helyesírás nem is mindig ésszerű (apropó ésszerű. Ezt, ugye, a logika alapján "észszerűnek" kellene írni, mégis az "ésszerű" a hejes). Csak tippelni tudok, miért alakult ki ez így, valszeg etimológiai gyökerei vannak. Elképzelhető, hogy itt hiperkorrekcióról van szó, vagyis túlkompenzálásról, hogy elkerüld, hogy a zemberek mucsai tahónak tartsanak. Pl. az attól való félelem miatt, hogy a "már" helyett ki ne ejtsd azt, hogy má', a zemberek gyakran túlkompenzálnak: márT. Vagy: berúgIK. Sztem itt is a hiperkorrekció nyert polgárjogot, bár őszintén szólva ezt nem tudom racionálisan megindokolni, csak sejtésem van. Persze lehetünk nádasdyádámok is, miszerint nincs olyan, hogy hejes meg hejtelen.