Régi arcok, új, csillivilli eszközök és egy új név a főhősünknek, de persze nem az, amit vártunk volna – így tért vissza az Agents of SHIELD, amivel nem is történhetett volna jobb dolog, mint a tavaly év végén behozott Inhuman-történetszál. A dolog még nem tökéletes, de soha nem volt még ennyi erő Coulson kis csapatában, mint most.
Ez pedig nagy szó, az első évad közepén ugyanis én már kezdtem temetni a dolgot, mert maximálisan azt éreztem, hogy a Marvel-univerzum nélkül sehova sem jut a sorozat, a készítők viszont nagyon erősködtek, hogy önálló erőből maradjanak életben. Aztán belátták, hogy mindenkinek jobb, ha hozzáláncolják magukat a lazánál kicsit jobban a fő sztorikhoz, ez pedig az Inhuman-vonal lett, amivel egyrészt remekül fel tudják vezetni a 2016-os Captain America: Civil Wart, és bízhatnak abban is, hogy a sorozat kitart a 2019-es Inhuman-filmig.
Ami új, hogy Skye már nem Skye, hanem Daisy, szóval még mindig nem Quake-nek hívják, de talán rövidesen már ez a név is elhangzik. A SHIELD nagyobb talán, mint valaha, az új repülő is szuperpofás, a központjuk meg egy kisebb város méretével vetekszik, csak egy nem világos: ki a fene pénzeli ezt, mert hogy nem a kormány, az biztos.
A SHIELD amúgy manapság azzal tevékenykedik, hogy az elszabadult terrigentől előbukkanó Inhumaneket összeszedje és megpróbálja kordában tartani őket. Hasonló a feladata a SHIELD mellé behozott rivális ügynökségnek, az ATCU-nak (Advanced Threat Containment Unit), és persze van egy harmadik erő is, aki kedvtelésből gyilkolássza az Inhumaneket, lesz tehát bőven izgalom már az évad elején is.
DE!
A status quo azért változott, hiszen May elment szabira, Simmonst még mindig nem tudjuk, hol van, úgyhogy Bobbi lett az új Simmons, igaz, csak addig, amíg a térde rendbe nem jön, de egyelőre nagyon nem áll jól neki ez a labrat szerep.
Az évadnyitó viszont jó volt, remekül váltottak át az új fókuszra, és egy óra után az is látszik már, hogy miről szól majd az évad, és hogy az űrlényeknek titulált Inhumanek egyre szaporodó felbukkanása valóban hogyan vezethet a Bosszúállók szakadásához, még akkor is, ha a két dolog nem teljesen ugyanaz. Ez az új vonal kellő potenciállal bír már ahhoz, hogy megálljon a saját lábán az Agents of SHIELD, de egyben görcsölés nélkül tudnak kikacsintani az MCU felé, ha épp úgy kell. A két sokoviás utalás, vagy a Pym-művek említése simán ült a történetben, az pedig, hogy William Sadler maradt az elnök az Iron Man 3 után, az külön pluszpont.
AttilaBeregi 2015.10.01. 15:30:08