"A népszerű színészt, énekest senkinek nem kell bemutatni, élete szinte nyitott könyv a nagyközönség számára"
- így kezdődik a Liget város című ingyenes magazin interjúja Szulák Andreával, és ehhez következetesen tartják is magukat. A kétoldalas szövegben ugyanis egyszer sem írják le a színésznő nevét (hiszen nem kell bemutatni ugye), ahogy a címlapon sem szerepel, hogy kiről is van itt szó. Ez már csak azért is furcsa, mert a címlapfotó is Szulák Andreát ábrázolja. Erre, aki nem ismeri fel képről a művésznőt, rá nem fog jönni. Egyik kedves kollégánk például azt hitte, hogy a beszélgetés Ábel Anitával készült.
A júniusban elfogadott városligeti átépítést, és az építendő múzeumnegyedet reklámozó, 14 oldalas kiadvány más szempontból is emlékezetes, erről itt olvashatnak.
szoknyás fejvadász 2014.10.01. 17:25:27
vNHM 2014.10.01. 18:59:55
inuitdog 2014.10.01. 19:09:37
fehérfarkas 2014.10.01. 20:00:40
Csak a kazah költő szobrához, amit idén állítottak fel, 7 fát vágta ki. Egyetlen 1 darab szoborhoz.
Akkor mennyi fát fognak kivágni 27.000 m2 alapterületnyi épületek + köztük levő szervízutak + mélygarázsok + a főutakról (Ajtósi, Dózsa, Hungária/Hermina) való megközelítéshez + a közművek kiépítéséhez?
Ráadásul az épületekben emberek fognak dolgozni + évi 1-1,5 millióval több turistát vár a kormányzati számítás + szolgáltató (éttermek ellátása, múzeumok ellátása, a megnövekedett turistaforgalom + dolgozók utáni szemétszállítás) dolgok mennyivel fogják megnövelni a Városliget forgalmát? És a mostani kellemes piknikezős, kutyasétáltatós, játszóteres hangulatot hogyan fogja átalakítani a biztonsági őrökkel védett Múzeum Negyed?
Ráadásul mindezt 150 milliárdért (a tervek szerint, mert a valóságban ahogy lenni szokott, bőven a többszöröse is lehet mire készen lesz).
Ebbe kell józan logikával belegondolni.
Kovács Endre 2014.10.01. 22:07:09
Nagyon egyszeru dolog am ez.
Ahol en elek (egy megyeszekhely) ott is volt ilyen varosrendezes soksok milliardert.
Volt egy terv, amit megkapott az EU, ezen szerepelt 100 egysegnyi koltseg.
Volt egy terv, amit megkapott allambacsi, ezen szerepelt 80 egysegnyi koltseg.
Volt egy terv, ami a valosag, ezen szerepelt a valos, 35 egysegnyi koltseg.
Az eltuno 65egyseggel pedig nagyonsokan jartak nagyonjol.
Gondolod hogy itt nem ugyanez a helyzet?
fehérfarkas 2014.10.01. 23:12:22
Csak itt ebből az eltűnő 65egységgel a környéken lakók (6,7,14. kerületek) nem járnak jól. Ráadásul ezt az EU nem is finanszírozza (próbálták, de az EU elutasította, mert nem létező park beépítését nem támogatja - fordítva támagot: parkok létrehozását és felújítását támogatja, de meglevő beépítését nem), hanem 100%-ban a magyar adófizetők fogják.
De már most 2-3 miliárdot elköltöttek tervezésre, pályáztatásokra meg egyebekre. És, ha megvalósul, akkor ennek a többszörösét lehet elsíbolni.
Csak az a kár, hogy a síbolások közben magát a ligetet is tönkre teszik. Európa első közparkját, ami 200 évvel ezelőtt kifejezetten közparknak épült, mert ugye akkoriban az arisztokratáknak és nemeseknek voltak saját ligetjeik és parkjaik, de mezei átlagembereknek nem.
200 év alatt ez a liget túlélte az Osztrák-Magyar Monarchiát, 2 világháborút és 1 hidegháborút, a vörös terrort, a fehér terrort, a Horthy-korszakot, a Szálasi-kormányt, a Rákosi rendszert, a Kádár korszakot, a rendeszrváltás zűrzavarát és vadprivatizációját, de 3. Orbán-kormányt már úgy néz ki, hogy nem éli túl.
Európa első közparkja 25-40 méter magas épületekkel, múzeumokat örző biztonsági őrökkel, a múzeumokat egymással és a főutakkal összekötő szervizutakkal és mélygarázs lehajtókkal lesz teli.
Ezt sok mindennek lehet nevezni, csak közparknak és ligetnek nem. Pont ezeket a funkcióit fogja elveszteni + a fák kivágása és a forgalom növekedése (évi 1-1,5 millióval több turistát kalkulálnak ide) miatt légtisztító hatása is jelentősen csökkenni fog.
sweeney todd 2014.10.05. 10:39:37