Ilyen az amikor a valóság beszivárog a fikcióba. Amikor az itt és most létsíkja vörösen izzva lebukik az elbeszélés értelmezési horizontja mögött. Amikor az írók úgy játszanak hús-vér emberekkel, mint hülyegyerek, aki direkt a járdán hajt a GTA-ban.
Gémes Antos, a nőcsábász fotós ellátogat Damu Roland perére, elkattint pár képet, aztán már rohan is, hiszen csöng a telefonja. Várja a fusi meló, hívja a szerelem.
És most akkor veszek pár nagy és mély levegőt, nehogy vörös fejjel üvöltsem, hogy az én lélegeztető gépem árából, baszdmeg, az én lélegeztetőgépem árából! Mert mégis mit vártunk, amikor pont ezt ígérték már a sajtóközleményben is.
Csak hát Damu Roland pere nagyon nem olyan mint Kiszel Tünde bugyimúzeumának megnyitó sajtótájékoztatója. Igen, be lehet tagelni, hogy bulvár, meg celeb, de ha felrobbanna a Nap, az is megkaphatná a csillag címkét, még sem hasonlít arra, amikor Tom Cruise részegen összeverekedik Paris Hiltonnal. Damu Roland pere ugyanis nem csak egy celebsztori, nem csak a Blikk címlapja, de egy nemi erőszakkal vádolt magyar állampolgár ügyének tárgyalása is.
Ha Palácsik Tímeát tényleg akarata ellenére kényszerítette Damu, akkor egy megerőszakolt nő legmegrázóbb emlékeivel szórakoztak a műsor készítői, ha pedig kiderül, hogy Damu ártatlan, akkor viccet csináltak egy ember meghurcolásából. És nem, ez nagyon nem olyan, mint a Blikk címlapjára pakolni a legszaftosabb részleteket, és még csak nem is olyan, mint táncolni a Parlamentben. Ez nem a tiszteletet követelő hatalmassággal szembeni tiszteletlenség, és nem is csak indiszkréció. Egyszerűen ízléstelen egy ilyen súlytalan, béna jelenet kedvéért a valóságot beemelni egy idióta fiktív fotós mindennapjaiba. Legalább fogná rendesen azt a kurva fényképezőgépet.
És egyébként is, valaki mondja már meg, hogy mégis mi értelme volt ezt a jelenetet bevágni a sorozatba? Valóságosabb lett tőle a cselekmény? Szinte érezzük, hogy Antos itt, köztünk jár, fotózik és csajozik? Mert akkor csak csendben, bár még lüktető halántékkal jegyezném meg, hogy a hatást némiképp rontja, hogy Damu Roland tárgyalása után pár órával már a behavazott februári utcákon járkálnak a szereplők. Meg hogy a Marslakók valóságával szemben Magyarországon általában csak befolyásos oligarchák titkárainak, minisztereknek és a főorvos unokahúgának jár egyszemélyes kórterem egy kórházban.
Az utolsó 100 komment: