A nyakkendőtlenített, a fogyókúrázó, és ezentúl másképp politizáló Vágó István cirka másfél év után tért vissza a képernyőre, ennyi ideig dekkolt parkolópályán, de legalább keményen fizettek neki a parkolásért, állagmegóvás és persze bársonyborítású kerékbilincs, nehogy véletlenül szökni próbáljon. Aztán mégis megszökött.
A kvízmester (így dőlt betűvel, mint a Modorosblogon) alá tolt új formátum nem annyira épül a műsorvezető személyére, mint a Vágó karakteréhez passzoló Legyen Ön is milliomos, és még csak nem is annyira műveltségi vetélkedő ez, ráadásul a műsorvezető saját bevallása szerint már annak is nagyon fog örülni, ha azt a nézettséget elérik, amit a Milliomossal, túlszárnyalásról egyelőre maximum ufós álmaiban gondolkodik. De akkor miért éri ez meg neki? Hülye kérdés. Mert a képernyőn lehet. Az RTL-nél meg a tiszteletbeli, térdszalagrendes seggvakarás és láblógatás jutott volna neki osztályrészül milliókért.
Olyan ez, mintha saját játékában játszana, Vágó a melót jelölte meg sárgával a melótlanság helyett, és az első adás alapján jól választott. Ugyanis ebben a műsorban hozza a régi formáját, illetve nem is pont a régit, hiszen a Párbajban nem ugyanaz a feladata a műsorvezetőnek, mint a Legyen Ön is milliomosban, itt nem kell győzködnie/zavarba hoznia/pátyolgatnia a játékosokat, mert nincs is rá idő, maximum néha verbálisan hátbaveregetni Csegét, vagy a tárlat-asszisztenst, és megérdeklődni, hogy hogy ityeg a fityeg, meg hogy mi volt ez az ide-oda rakosgatás. Oké, néha egy kicsit elbizonytalanítjuk a játékost, de nem húzzuk az időt ilyesmivel, mert az óra ketyeg. Ja, és a nézőben meg tartani kell közben a feszültséget, el ne aludjék. Ez így egyszerűnek tűnik, de az a helyzet, hogy ehhez úgynevezett műsorvezető kell, amit a kereskedelmi és egyáltalán nem kereskedelmi tévék néha teljesen kifelejtenek a számításból. Vágóban viszont nem kellett csalódnunk, hiába kisebb a szerepe, mint más kvízjátékokban, mégis érdemes miatta nézni ezt a műsort.
A Párbaj valóban nem teljesen műveltségi vetélkedő, habár sokkal értelmesebb, mint mondjuk a Cápák, amiben inkább az volt az érdekes, hogy a végén hogyan olvad el a megnyert summa, miközben a játékosok pankrációznak. Viszont ez csak félig műveltségi, de fele részben mégiscsak egy blöffölős taktikai játék, amiben addig lehet rakosgatni a zsetonokat, amíg vannak, és a Legyen Ön is milliomos feladványaihoz képest viszonylag egyszerű kvízkérdésekre kell felelni. Vagy nem is kell felelni, csak bejelöljük mind a négyet, aztán szevasz. Sima tippelgetéssel és zsetonrakosgatással egész sokáig el lehet botorkálni a játékban úgy, hogy halvány lila fogalmunk sincs arról, hogy pár hónappal ezelőtt, vagy mikor, valami választáson, vagy min, milyen pártok képviselői, vagy kicsodák, jutottak be a Európai Parlamentbe, vagy hova. Honnan kéne azt nekünk tudni, ha egyszer wellness hétvégén voltunk Zalakaroson? Meg úgy egyébként mindegy is, mert van még négy zsetonunk.
Szóval egyrészt a kvízkirályban nem csalódtunk, másrészt a tévéfüggők másik kellemes szórakozása is bejött, a tenyérbemászó arcokon való röhögés. Mivel a Párbajban ketten mérkőznek meg egymással, ezért evidens, hogy ők lesznek a főszereplők. Ehhez persze nem árt, ha olyan figurákat szerzünk, akik hajlandóak is eljátszani a rájuk szabott szerepeket. A legelső adás piros sapkás (!) csávója, aki magát csak úgy jellemezte, hogy "maszkulin típus", egyébként meg szerencsére simán rávehető, hogy beszóljon az ellenfeleinek, na, ez a csávó a castingolók álma. Nem annyira súlyos eset, mint az az alak, aki az Áll az alku!-ban felajánlott 20 ezer forintot Medveczky Ilonának, de türelem, majd biztos lesz olyan is, mert a két műsorban az a közös, hogy olyan karakterekre épül, akik szeretnek szerepelni, szívatják egymást, és előszeretettel adnak maguknak olyan beceneveket, mint Willy.
A műsor tehát egyelőre nézhető, de azért ne felejtsük el, hogy a Duel az ABC-n nem volt olyan sikeres, ahogy azt például Vágó szereti nyilatkozni, így kérdés, hogy mi lesz a műsor sorsa. És ennek függvényében Vágó Istváné is.
Az utolsó 100 komment: